Nowe uzdrowisko na mapie Polski. Kuracjusze mogą poczuć się tam jak w małej Wenecji

Na mapie Warmii i Mazur niebawem otworzy się nowe uzdrowisko, które nie bez powodu nazywane jest polską Wenecją. W malowniczej miejscowości nie brakuje pięknych widoków, zakątków i architektonicznych perełek. Specyficzny klimat panujący w tej części województwa sprzyja poprawie samopoczucia, co z pewnością docenią kuracjusze.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polacy lubują się w uzdrowiskach, a jak się okazuje, na mapie polski ich nie brakuje. Jeszcze w 2023 roku zyskamy jednak nowe miejsce które kusi szeroką ofertą dla kuracjuszy, ale także obłędnymi widokami, piękną zabudową i licznymi kanałami, które sprawiają, że można poczuć się jak we włoskiej Wenecji. 

Nowe uzdrowisko na mapie - Warmia i Mazury otwierają się dla kuracjuszy 

Uzdrowiska mają niepowtarzalny klimat oraz najczęściej piękne widoki. W tym roku w Polsce zyskamy kolejne tego typu miejsce, a dokładnie na Warmii i Mazurach, w miejscowości, która nie bez przyczyny nazywana jest polską Wenecją. Wszystko przez liczne, malownicze kanały, które dają iście włoski klimat. Do pokaźnej listy krajowych miejscowości dysponujących naturalnymi czynnikami leczniczymi, według zapowiedzi, dołączy niebawem Lidzbark Warmińsk. Miejsce jest prawdziwą perełką, która oferuje także zabytkową architekturę i malownicze widoki. 

Lokalny klimat sprzyja powrotowi do zdrowia, a także polepszeniu samopoczucia. Miejsce chwali się szczególnie za pozytywny wpływ na narządy ruchu oraz zaburzenia neurologiczne. Kuracjusze znajdą tu szeroką ofertę, która z pewnością każdemu przypadnie do gustu. Ponadto lecznicze działanie można spotęgować, przebywając w okolicach tężni lub zażywając kąpieli w lidzbarskich termach.

Zobacz wideo Trzecia edycja "Sanatorium miłości" już została uznana za najbardziej kontrowersyjną

Mapa uzdrowisk się powiększa o polską Wenecję 

Lidzbark Warmiński na przestrzeni lat notuje duży rozwój - od kilku lat prężnie rozwija się tam infrastruktura dopasowana do turystyki oraz dostosowana do potrzeb kuracjuszy i turystów. Już teraz osiedle uzdrowiskowe i okoliczne miejscowości - Łabno i Medyny - są już wpisane do obszaru ochrony. 

W Lidzbarku znajdziemy także wiele ciekawych atrakcji takich jak liczne szlaki piesze i rowerowe, a także charakterystyczne kanały. Piękna okolica sprzyja spacerowaniu, a także podziwianiu zabytków oraz lokalnej architektury. Miłośnicy historii z pewnością docenią zwiedzanie okazałego zamku i dawnego kościoła ewangelickiego. 

Więcej o: