Kamery internetowe uchwyciły wyjątkowe zjawisko. "Czy to koniec świata?" [WIDEO]

W miniony weekend na nowojorskim niebie można było zaobserwować wyjątkowe zjawisko atmosferyczne. Rozpętała się tam burza, której towarzyszyły uderzenia potężnych piorunów. Wszystko zarejestrowały kamery internetowe.

Z soboty na niedzielę nad miasto, które nigdy nie zasypia, nadciągnęła burza z piorunami. Zjawisko było niezwykle fascynujące przede wszystkim ze względu na uderzenia piorunów w One World Trade Center. Wyjątkowe zdjęcia Nowego Jorku podczas burzy zostały uchwycone przez kamery internetowe transmitujące widok miasta na żywo. W ostatnich dniach stały się one hitem mediów społecznościowych.

Zobacz wideo Pościg policji za kierowcą pod wpływem narkotyków. Uciekał jadąc pod prąd!

Burze rozpętały się nad wschodnią częścią Stanów Zjednoczonych 

W sobotę ostrzeżenia meteorologiczne wydano w stanach Nowy Jork, New Jersey, Massachusetts i Connecticut. Pojawiły się tam silne burze, grad i tornada. Wyjątkowo spektakularne wyładowania można było zaobserwować nad Manhattanem. Tam pioruny uderzyły w iglicę One World Trade Center. 

Piorun oddolny zabłysnął na nowojorskim niebie

Tak zwana odwrócona błyskawica, czyli piorun oddolny, to niezwykle rzadkie zjawisko. Większość obserwowanych wyładowań to tzw. błyskawice międzychmurowe. Jak podaje portal dobrapogoda24.pl, jedynie około 10 proc. wyładowań to takie, które docierają do powierzchni ziemi. Z kolei pioruny, które wychodzą ze szczytów budynków, są najrzadziej spotykanym zjawiskiem. Właśnie taki piorun oddolny rozświetlił w miniony weekend niebo nad Manhattanem.

Błyskawice nad Manhattanem robią wrażenie

Na instagramowym profilu bbc pojawiło się nagranie, na którym dokładnie widać moment, w którym nad One World Trade Center pojawiła się błyskawica. Piorun wychodził z iglicy budynku.

Błyskawica miała bardzo dużą rozpiętość i rozświetliła fragment nowojorskiego nieba. Warto przyjrzeć się dokładnie nagranemu zjawisku. Internauci porównują je do końca świata:

Czy to koniec świata?
Powinniśmy wykorzystać tę moc.
 

One World Trade Center to jeden z budynków powstałych w miejscu bliźniaczych wież WTC po zamachach z 11 września 2001 roku. Otwarto go w listopadzie 2014 roku.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: