Nie rób z dziecka kameleona. Instruktorka pływania wyjaśnia, dlaczego takie stroje kąpielowe powinny być zabronione

Instruktorka pływania udostępniła nagranie, w którym tłumaczy jak zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na pływalni. Choć sposób wydaje się banalny, jest w nim wiele sensu. Z tego powodu kobieta odradza rodzicom kupowanie takich strojów kąpielowych dla swoich pociech.

Nikki Scarnati jest certyfikowaną instruktorką pływania dla noworodków i dzieci. Pracuje z maluchami od szóstego miesiąca do szóstego roku życia, a na swoich mediach społecznościowych tłumaczy tajniki swojej pracy i dzieli się profesjonalną wiedzą. W jednym z ostatnich nagrań udostępnionych na TikToku wyjaśnia, a wręcz błaga rodziców o zaprzestanie kupowania niebieskich kostiumów kąpielowych. Powód jest naprawdę poważny.

Zobacz wideo Rebel Wilson ucztuje w basenie na wakacjach

Nie wybieraj niebieskiego. Ta rada może uratować życie dziecka

Na nagraniu wideo Nikki pokazała swoją córeczkę w basenie, która ubrana jest w niebieski strój kąpielowy. Jak sama wyjaśnia, zamówiła taki kostium jedynie dla demonstracji. Instruktorka pływania zwraca uwagę na to, że dziecka praktycznie nie widać w wodzie. Utrudnia to dostrzeżenie dziecka w basenie, morzu czy jeziorze. To niezwykle niebezpieczne szczególnie jeśli maluch potrzebuje ratunku. 

To dlatego nie ubiera się dzieci w niebieskie stroje kąpielowe. Spójrzcie, jak trudno ją zobaczyć pod wodą. I to w spokojnej wodzie. To nie jest basen z całą grupą innych dzieci bawiących się, chlapiących wodą i bawiących się na całego.

Jak później pokazuje, widoczność jej córki nie zmienia się nawet w pełnym świetle słonecznym. Strój kąpielowy nadal zlewa się z basenem i widać jedynie kończyny oraz głowę dziecka. Niestety dla ratowników może być to ogromne utrudnienie, w szczególności jeśli dookoła znajduje się tłum innych pływających ludzi.

Internauci są w szoku. "Nigdy bym o tym nie pomyślała"

W komentarzach pod filmikiem pojawiła się cała masa komentarzy. Wiele komentujących nie było świadomych, jakie zagrożenie wynika z ubierania dziecko w niebieski kostium. Nie jest to rzecz, o której myśli się podczas zakupu. W sprawie wypowiedziała się między innymi była ratowniczka:

Byłam ratowniczką i to absolutna prawda! Każdy odcień niebieskiego jest trudny do zauważenia, podobnie jak wszystkie jasne, pastelowe kolory.
Prowadzę lekcje pływania. Wymagam strojów kąpielowych w odpowiednim kolorze

- dodaje obserwatorka.

Wiele osób, które pracowało na stanowisku ratownika, czy to na plaży, czy na pływalni, jest zgodnych co do odpowiedniego koloru stroju. Najlepiej sprawdzają się neonowe róże i pomarańcze. A co ze stonowanymi kolorami? Choć czarny będzie lepszy od błękitnego, to będąc na dnie gdzie dociera mniej światła, również będzie zlewał się z otoczeniem. Z tego powodu lepiej postawić na radosne kolory, co zresztą jest doskonałym wyborem na wiosnę i lato.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: