Gdzie Polacy planują Wielkanoc? Zamiast lecieć ze święconką do kościoła, polecą do ciepłych krajów

Nie każdy planuje Wielkanoc spędzać w gronie rodzinnym. Część osób nie obchodzi tych świąt, innych zaś przytłaczają przygotowania do przyjęcia gości. Z tego powodu coraz popularniejsze okazują się wyjazdy, również te rodzinne, za granicę. W tym roku Polacy najchętniej odwiedzać będą Turcję.

Między feriami zimowymi a majówką jest ten jeden moment, w którym biura podróży z powodzeniem sprzedają turystyczne oferty i jest to właśnie okres wielkanocny. Wiele osób bierze w tym czasie urlop i z dwóch dni świąt rozszerzają go do tygodnia i dłużej. Wystarczy wziąć cztery dni wolnego w pracy, by cieszyć się dziewięcioma dniami wiosennych wakacji.

Zobacz wideo Przekonaj się, jak piękny potrafi być nasz kraj. Wybraliśmy 5 tras rowerowych w Polsce

Dokąd w tym roku polecą Polacy?

Niewątpliwie urlop w kwietniu jest o wiele bardziej opłacalny niż ten w trakcie wakacji. Ceny wyjazdów są znacząco niższe, ciężej też trafić na męczące tłumy turystów z całego świata. Wszystko więc przemawia za tym, by wyjechać właśnie na Wielkanoc. Według przewidywań serwisu Wakacje.pl najbardziej opłacalne i najchętniej wybierane kierunki wiosną 2023 to przede wszystkim Turcja, Egipt, Cypr i Grecja. Kwiecień w tych krajach jest miesiącem ciepłym, temperatury z reguły nie spadają poniżej 20 st. Celsjusza dlatego taki wyjazd może okazać się świetną ucieczką od mrozu i kapryśnej pogody w Polsce. Turystów kuszą tej wiosny między innymi oferty ekskluzywnych egipskich hoteli lub wspaniałe włoskie miasteczka, jednak to właśnie Turcja wydaje się być najlepszą opcją. Polacy polecą tam już za 1900 złotych za osobę na 7 nocy, a wszystko to w wersji All Inclusive.

To, co często zachęca Polaków do takich wyjazdów, to fakt, że lot samolotem w te miejsca nie trwa dłużej niż 4 godziny. To ogromna wygoda, ponieważ podróż nie jest dzięki temu męcząca i nudna. Podróż na Cypr potrafi być równie szybka, co przejazd pociągiem z Łodzi do Wrocławia, a to porównanie doskonale obrazuje, dlaczego niektórzy wolą w te 3 godziny znaleźć się na pięknej wyspie. Dodatkowo okres wiosenny jest czasem kiedy przyroda budzi się do życia, dlatego to właśnie ten czas potrafi zachwycić najpiękniejszymi krajobrazami kwitnących drzew, krzewów i kwiatów. 

Wielkanoc na wyjeździe? Nikt nie zabroni obchodzić jej nad basenem

To, że Polacy wybierają wyjazd do nadmorskich kurortów zamiast rodzinnego siedzenia przy stole, nie oznacza, że nie będą obchodzić świąt. Wiele osób wyjeżdża całą rodziną i planują świętować wspólnie poza granicami Polski. Część z nich pokusi się nawet o przygotowanie tradycyjnego poczęstunku na miarę hotelowych możliwości. Dodatkowo wyjazd w okresie wielkanocnym jest świetną okazją do przyjrzenia się innym tradycjom świątecznym. W krajach takich jak Turcja, Hiszpania czy Włochy można wybrać się również na mszę świętą i nabożeństwa wielkanocne, które odbywają się od Wielkiego Piątku do Niedzieli Wielkanocnej. Niektórzy turyści z kolei "przekładają" obchody świąt i organizują je dla swoich bliskich wcześniej lub później z racji na własny wyjazd. Wszystkie chwyty dozwolone, tak długo jak będziemy zadowoleni z własnych wyborów, a kto nie byłby zadowolony wypoczywając na słonecznej plaży?

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: