Maszynista zatrzymał pociąg, bo zauważył coś niepokojącego. Jego postawa jest godna podziwu

Zachowanie maszynisty, który zatrzymał się tuż po tym, jak zauważył w rowie melioracyjnym mężczyznę, jest godne podziwu. Natychmiast udzielono mu pomocy i być może pozwoliło to zapobiec tragedii.

O zdarzeniu, do którego doszło we wtorek 4 kwietnia na trasie do Gdańska Wrzeszcza, poinformowała w mediach społecznościowych Pomorska Kolej Metropolitalna. Brak obojętności maszynisty i jego gotowość do niesienia pomocy wzbudziły podziw internautów.

Zobacz wideo

Maszynista zatrzymał pociąg. W rowie melioracyjnym zauważył mężczyznę

Wczoraj po południu mieliśmy na naszej linii kolejne zdarzenie, w którym - dzięki wzorowej współpracy obsługi pociągu, monitoringu PKM i służb ratunkowych - udało się pomóc człowiekowi w potrzebie

- poinformowała na Facebooku Pomorska Kolej Metropolitalna.

Załoga pociągu POLREGIO, który jechał w kierunku Gdańska Wrzeszcza, zauważyła na wysokości ogródków działkowych na Matarni mężczyznę, który leżał w rowie melioracyjnym. Maszynista nie zastanawiał się ani chwili i natychmiast zatrzymał skład. Kierownik pociągu wyszedł na zewnątrz, by sprawdzić, co dzieje się z mężczyzną. Udzielono mu pierwszej pomocy, a następnie okryto folią termiczną.

Monitoring PKM oraz jeden z pasażerów powiadomili o zdarzeniu operatora telefonu alarmowego 112. Pojawiły się służby ratunkowe, a mężczyznę zabrała karetka.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z ustaleń policjantów wynika, że 67-letni mężczyzna potknął się, sturlał ze skarpy i uderzył głową w drewniany element. Rannego przewieziono do szpitala na badania 

- mówi podinsp. Magdalena Ciska, cytowana przez portal zawszepomorze.pl.

Na facebookowym profilu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej czytamy, że "dwa popołudniowe pociągi w kierunku Wrzeszcza miały około półgodzinne opóźnienie, ale w tej sytuacji chyba można je uznać za usprawiedliwione".

Internauci chwalą maszynistę. "Prawdziwy bohater"

Wielu internautów zabrało głos w sprawie zdarzenia. Wszyscy zgodnie pochwalili postawę maszynisty.
Gratulacje dla takiego maszynisty, prawdziwy bohater, należy mu się odznaczenie państwowe, brawo
Takich kolejarzy to rozumie, szacun
Takie opóźnienia to naprawdę można i trzeba zrozumieć
Zachowanie godne naśladowania, wspaniała postawa

- piszą internauci.

Pomorska Kolej Metropolitarna również wyraziła słowa podziwu. Jak czytamy na Facebooku, załodze pociągu POLREGIO złożono podziękowania za "wrażliwość i wzorową reakcję w tej sytuacji". Słowa podziękowania skierowano również do ratowników, policjantów i strażaków oraz pracowników monitoringu kolei.

Więcej o: