W tej polskiej wsi poczujesz się jak w Toskanii. "Ma urok letniska z lat 90."

Wśród magicznych miejsc w Polsce, które przypominają słoneczną Toskanię, najczęściej wymienia się Roztocze i Ponidzie. Tymczasem niewielka wieś w województwie lubuskim często bywa pomijana - zupełnie bezpodstawnie. "Moje klimaty! Woda, lasy. W takim miejscu można odpocząć" - zachwycają się internauci w mediach społecznościowych.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Między dwoma jeziorami - Łagowskim oraz Ciecz - znajduje się urokliwa, niewielka miejscowość. Wody obu tych zbiorników niemal wlewają się na kręte uliczki, roztaczając nad Łagowem niezwykłą aurę baśniowości. Wydaje się, że towarzyszy ona turystom nieprzerwanie od momentu rozpoczęcia podróży. 

Zobacz wideo Przekonaj się, jak piękny potrafi być nasz kraj. Wybraliśmy 5 tras rowerowych w Polsce

Perła Ziemi Lubuskiej

- Uwielbiam Łagów, jego magiczny klimat. To nasze ulubione miejsce weekendowych wypadów z synem, gdy tylko nie nosi mnie po świecie - napisała jedna z użytkowniczek Instagrama. Nie bez powodu miejscowość nazywana jest "Perłą Ziemi Lubuskiej".

 

Egzotyczny klimat wyczuwany jest tu niemal na każdym kroku, głównie ze względu na lazurową barwę wody i pasma zieleni, kojarzące się odwiedzającym z klimatem Toskanii. Można się nim nasycić, odkrywając liczne szlaki piesze i rowerowe lub nurkując w krystalicznie czystej wodzie. Zabytki i perły architektoniczne tej niewielkiej miejscowości również potrafią zaskoczyć. 

 

Kraina niespodzianek

Jedną z największych atrakcji turystycznych Łagowa jest Zamek Joannitów. "I ten widok z wieży zamku - kto nie widział, nie zrozumie" - komentują internauci. Słynna średniowieczna warownia wznosi się ponad innymi zabudowaniami, w samym sercu miasteczka. Obecnie mieści się tam hotel, jednak wieża zamkowa udostępniona jest dla zwiedzających. Widoki zapierają dech w piersi. 

Istotnym zabytkiem na terenie Łagowa jest również Kościół św. Jana Chrzciciela, który powstał w XIX wieku. Zabytkowy gmach jest idealnym przykładem stylu klasycystycznego. W jego wnętrzu można podziwiać szesnastowieczne płyty nagrobkowe. Ponadto wśród pereł wioski wymienia się także domy i budynki z XVIII wieku. - Na terenie miejscowości znajdują się również dwie zabytkowe bramy: szesnastowieczna, murowana Brama Polska oraz szachulcowa Brama Marchijska - czytamy na stronie podroztrwa.pl. Wydaje się, że niepowtarzalny klimat Łagowa zachwycił internautów, którzy w mediach społecznościowych wymieniają się opiniami:

Tyle zieleni! Polska jest równie piękna, jak inne kraje
Ma urok letniska z lat 90.
Nie pierwszy raz już widzę to miejsce i się zachwycam.
 

OFERTY AVANTI24.PL: Kobiety pokochały torebki WITTCHEN. Najpiękniejsze modele na wiosnę kupisz w atrakcyjnych cenach!

Źródła: mynaszlaku.pl, polskieszlaki.pl, podroztrwa.pl

Więcej o: