Oglądasz filmiki i jeździsz za darmo. W tym regionie wiedzą, jak zachęcić do korzystania z komunikacji zbiorowej

Jak promować komunikację zbiorową? Dobrze o tym wiedzą urzędnicy z województwa małopolskiego. Wystarczy ściągnąć aplikację iMKA 2.0. i... obejrzeć filmik. Można wtedy jechać tramwajem za darmo.

iMKA to nowoczesna aplikacja ułatwiająca korzystanie z  publicznego transportu zbiorowego oraz innych usług publicznych na terenie Małopolski. Aplikacja pozwala na odnajdowanie połączeń publicznego transportu zbiorowego, planowanie podróży, a nawet kupowanie biletów. Użytkownicy otrzymują dostęp do komunikacji miejskich w Krakowie, Tarnowie, Zakopanem, Nowy Targu, Wieliczce, Miechowie i Oświęcimiu, Kolei Małopolskich, POLREGIO czy Autobusowych Linii Dowozowych.

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Ciekawą opcją jest płatność za przejazd w systemie Check-in-Check-out (CiCo). Oferuje ona możliwość korzystania z taryf przestankowych. Wystarczy włączyć CiCo, a iMKA wykryje na którym przystanku wsiadasz, do jakiego pociągu i w którym kierunku podróżujesz. Wysiadając z pociągu, jednym ruchem zakończysz podróż i dokonasz opłaty w najkorzystniejszej dla ciebie ofercie.

Aplikacja iMKA 2.0 małopolska karta aglomeracyjnaAplikacja iMKA 2.0 małopolska karta aglomeracyjna Materiały Malopolska.pl

Pula darmowych biletów

Aplikacja iMKA 2.0 rzeczywiście została zaprojektowana z myślą na nowe czasy i ma jeszcze jedną zaletę. Program daje możliwość otrzymania darmowego biletu na jeden ze środków transportu. Wystarczy, że użytkownik obejrzy wybrany filmik promocyjny. Jednak uczciwie trzeba zaznaczyć, że pula darmowych biletów jest ograniczona.

– Pozyskujemy od naszego partnera – dla przykładu niech to będą Koleje Małopolskie - 100 biletów strefowych. Możemy je po prostu rozdystrybuować na zasadzie wszystkie naraz i kto pierwszy, ten lepszy, lub konfigurować ich dystrybucję - np. 50 dziś, a 50 jutro – tłumaczył w rozmowie ze Spider's Web twórca aplikacji Patryk Zakrzewski, specjalista ds. transportu w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Aplikacja iMKA 2.0 małopolska karta aglomeracyjnaAplikacja iMKA 2.0 małopolska karta aglomeracyjna Materiały Malopolska.pl

Możesz dodać nawet psa

Aplikacja iMKA ma wiele innych przydatnych funkcjonalności. Kolejną jest tworzenie profili użytkowników. "Jest to nasze autorskie rozwiązanie, służące do przyspieszenia procesu zakupowego i umożliwiające 'formatowanie' aplikacji do potrzeb w danej chwili. W iMKA zawsze jest profil główny, w którym występuje użytkownik aplikacji – to ty. Daliśmy Ci możliwość zdefiniowania ulg dla poszczególnych ofert jak również przypisania do tych ofert metod płatności. Możesz tworzyć wiele profili, np. profil rodzinny, do którego dodasz swoje dzieci – nim również w łatwy sposób zdefiniujesz ulgi. (…) Do każdego profilu możesz również dodać rower lub/i psa – to załatwia sprawę konieczności dokupywania biletów" - czytamy w opisie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

Źródła: Spider's Web / Małopolska Karta Aglomeracyjna

Więcej o: