"Zapłaciłam 220 euro i dostałam zwrot 400". Podróżniczka opowiada, jak odzyskała pieniądze

Tiktokerka bobobrica opublikowała nagranie, w którym opowiada o odszkodowaniu, jakie uzyskała po opóźnionym locie. Podróżniczka cieszy się, że udało jej się zyskać sporą sumę pieniędzy. Internauci w komentarzach dzielą się własnymi doświadczeniami.

Podczas podróży może dojść do różnych nieprzewidzianych sytuacji. Jedną z nich jest opóźnienie lub odwołanie planowanego lotu. Warto pamiętać, że w tym przypadku przysługuje odszkodowanie w wysokości do 600 euro. To, czy uzyska się odszkodowanie zależy przede wszystkim od przyczyny, z jakiej lot został odwołany.

Zobacz wideo 21-latek pędził 111 km/h w obszarze zabudowanym

Odszkodowanie przysługuje, jeśli lot został odwołany maksymalnie dwa tygodnie przed wylotem

Jak podaje strona zwrotzalot.pl, w przypadku, kiedy linie lotnicze odwołały lot do czternastu dni przed wylotem i pasażer dotarł do celu z ponad czterogodzinnym opóźnieniem, przysługuje mu prawo do odszkodowania. Podobnie, kiedy linie lotnicze powiadomiły o odwołaniu lotu na tydzień przed planowanym wylotem i pasażer dotarł do celu z ponad dwugodzinnym opóźnieniem, w takim przypadku można ubiegać się o odszkodowanie.

Tiktokerka bobobrica pochwaliła się odszkodowaniem, jakie uzyskała

Użytkowniczka TikToka opowiada na opublikowanym nagraniu, ile pieniędzy zwrócono jej za opóźniony lot. Podróżniczka zatytułowała nagranie słowami:

DEAL ŻYCIA

Jak wspomina, w październiku leciała z Warszawy do Chicago przez Portugalię. Lot ze stolicy niestety się opóźnił i nie zdążyła już na planowany wylot do USA

Zostałam na jeden dzień w Portugalii. Wszystko pokryły linie lotnicze. To akurat super było. Po powrocie pomyślałam: przecież należy mi się odszkodowanie 600 euro za opóźniony lot. W październiku złożyłam wniosek przez agencję i teraz jest marzec. Dostałam maila. Miałam trzy bilety i dostałam zwrot 1800 euro. Agencja pobrała za usługę 600 euro.

Tiktokerka cieszy się, że udało się jej uzyskać zwrot w wysokości 400 euro:

Za bilet do Chicago zapłaciłam 220 euro i dostałam zwrot 400.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: