"Zapłaciłam 220 euro i dostałam zwrot 400". Podróżniczka opowiada, jak odzyskała pieniądze

Tiktokerka bobobrica opublikowała nagranie, w którym opowiada o odszkodowaniu, jakie uzyskała po opóźnionym locie. Podróżniczka cieszy się, że udało jej się zyskać sporą sumę pieniędzy. Internauci w komentarzach dzielą się własnymi doświadczeniami.

Podczas podróży może dojść do różnych nieprzewidzianych sytuacji. Jedną z nich jest opóźnienie lub odwołanie planowanego lotu. Warto pamiętać, że w tym przypadku przysługuje odszkodowanie w wysokości do 600 euro. To, czy uzyska się odszkodowanie zależy przede wszystkim od przyczyny, z jakiej lot został odwołany.

Zobacz wideo 21-latek pędził 111 km/h w obszarze zabudowanym

Odszkodowanie przysługuje, jeśli lot został odwołany maksymalnie dwa tygodnie przed wylotem

Jak podaje strona zwrotzalot.pl, w przypadku, kiedy linie lotnicze odwołały lot do czternastu dni przed wylotem i pasażer dotarł do celu z ponad czterogodzinnym opóźnieniem, przysługuje mu prawo do odszkodowania. Podobnie, kiedy linie lotnicze powiadomiły o odwołaniu lotu na tydzień przed planowanym wylotem i pasażer dotarł do celu z ponad dwugodzinnym opóźnieniem, w takim przypadku można ubiegać się o odszkodowanie.

Komitet powitalny w bramie Bieszczad Pokaźne stado w takim miejscu może zaskakiwać. Wszystko uchwyciła kamera

Tiktokerka bobobrica pochwaliła się odszkodowaniem, jakie uzyskała

Użytkowniczka TikToka opowiada na opublikowanym nagraniu, ile pieniędzy zwrócono jej za opóźniony lot. Podróżniczka zatytułowała nagranie słowami:

DEAL ŻYCIA

Jak wspomina, w październiku leciała z Warszawy do Chicago przez Portugalię. Lot ze stolicy niestety się opóźnił i nie zdążyła już na planowany wylot do USA

Zostałam na jeden dzień w Portugalii. Wszystko pokryły linie lotnicze. To akurat super było. Po powrocie pomyślałam: przecież należy mi się odszkodowanie 600 euro za opóźniony lot. W październiku złożyłam wniosek przez agencję i teraz jest marzec. Dostałam maila. Miałam trzy bilety i dostałam zwrot 1800 euro. Agencja pobrała za usługę 600 euro.

Tiktokerka cieszy się, że udało się jej uzyskać zwrot w wysokości 400 euro:

Za bilet do Chicago zapłaciłam 220 euro i dostałam zwrot 400.

Turyści w Barcelonie Turyści pojawiają się tu w masowo. Te zmiany mają naprawić problem

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: