Ta urokliwa kraina w sercu Polski zachwyca turystów. "Wygląda jak z bajki"

W samym sercu Polski znajduje się urokliwa kraina, której walory niegdyś docenili nawet prezydenci II RP. Nic dziwnego; leśne ścieżki, czyste powietrze i zapierające dech w piersi widoki pozwalają na chwilę oderwać się od codziennej rutyny i zatracić w świecie, który przypomina baśń.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie zawsze określenie "płynąć z nurtem" musi kojarzyć się z czymś negatywnym. Zwłaszcza jeśli dotyczy rzeki Pilicy i jej doliny - w tym wypadku warto na chwilę zatracić się w magicznej aurze, która roztacza się nad tym zakątkiem Polski. Bogactwo natury i walory turystyczne sprawiają, że coraz więcej podróżnych decyduje się odwiedzić ten niedoceniany region naszego kraju. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Cicho, coraz ciszej

Dolina rzeki Pilicy to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Wyróżnia się przede wszystkim pod względem przyrodniczo-krajoznawczym, historycznym i wypoczynkowym. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku i tłumów można odetchnąć czystym powietrzem i spędzić czas wolny na wiele różnych sposobów. Pilica to przede wszystkim raj dla kajakarzy. - Jej meandry i rozpościerające się wokół widoki na pewno zauroczą niejednego turystę, na długo pozostając w pamięci - czytamy na stronie dolinarzekipilicy.pl.  Z kolei rowerzystów zachwycą liczne szlaki rowerowe, eksponujące najpiękniejsze fragmenty regionu. 

W drogę

"Wygląda jak z bajki", "Cudowne miejsce na spacery", "Cudo!" - w komentarzach pod ujęciami Doliny Pilicy w mediach społecznościowych dominuje zachwyt, ale i ciekawość - głównie tych, którzy nie mieli (jeszcze?) okazji odwiedzić tego regionu Polski. Można by rzec: nie ma na co czekać. Dzięki licznym szlakom pieszym i rowerowym, bez problemu można dotrzeć do bunkrów w Konewce, romańskiego kościoła i opactwa cystersów w Sulejowie lub do zagrody żubrów w Smardzewicach.

 

Ponadto w okolicy znajdują się również... gejzery. -  Mieszczące się na obrzeżach Tomaszowa Mazowieckiego Niebieskie Źródła to w rzeczywistości wywierzyska krasowe, którymi wypływa na powierzchnię krystalicznie czysta woda, podnosząca z dużą siłą piasek z dna kilku urokliwych jeziorek - podaje "Magazyn Travelist". W rezultacie drgająca tafla wody przybiera różne odcienie błękitu i umożliwia podziwianie niezwykłego widowiska, którego autorką jest najpotężniejsza czarodziejka - natura. 

OFERTY AVANTI24.PL: Te sneakersy wiosną będziemy nosić na okrągło! Pokochają je kobiety, które cenią sobie wygodę i dobrą jakość

Źródła: dolinarzekipilicy.pl, Magazyn Travelist

Więcej o: