Najbezpieczniejsze miasta dla kobiet? Tam żadna samotna podróżniczka nie musi chodzić z gazem pieprzowym

Coraz więcej kobiet decyduje się na samotne podróże. Dla wielu z nich to doskonały moment na odpoczynek i wsłuchanie się we własne potrzeby. Dokąd jednak powinny jeździć kobiety jeśli nie chcą podróżować z duszą na ramieniu? Te miasta uznano za najbezpieczniejsze.

Każda z nas marzy niekiedy o samodzielnej podróży w nieznane. Jak się okazuje, marzenia można śmiało urzeczywistnić bez narażania własnego bezpieczeństwa. Jak podaje serwis Travolution.com, wyszukiwarka tanich biletów lotniczych WayAway stworzyła ranking, który wyróżnił najbezpieczniejsze miasta dla samotnych turystek. Pod uwagę brano różnorodne dane, takie jak opinie mieszkańców oraz podróżujących tam kobiet, czy ogólne wskaźniki bezpieczeństwa. Najlepiej wypadła stolica Islandii.

Reykjavík idealny dla kobiet. Zaskakują kolejne miasta

Pierwsze miejsce w rankingu zajął islandzki Reykjavík. Jak się okazuje na Islandii jest bardzo niski wskaźnik przestępczości, a co ciekawsze, mówi się, że Islandia to wyspa bez więzienia. Choć w teorii istnieje takie miejsce, "skazańcy" wykonują z reguły jedynie prace społeczne, a są to kary za drobne kradzieże, posiadanie narkotyków, prowadzenie auta bez uprawnień czy obrażanie władz publicznych. Społeczeństwo islandzkie jest jednak bardzo otwarte i przyjaźnie nastawione zarówno do turystów, jak i do siebie nawzajem dlatego każda turystka podróżująca solo odnajdzie się w Reykjavíku jak we własnym domu, a jedynym problemem może okazać się kapryśna pogoda.

Drugie miejsce w rankingu bezpiecznych miast zajął portorykański San Juan. Choć tam turystki przyznają, że lepiej omijać niektóre dzielnice nocą, jednak z reguły czuły się tam dobrze, a mieszkańcy byli życzliwi i pomocni. Ostatnie zaś miejsce na podium przypadło Budapesztowi. Stolica Węgier zachwyca nie tylko wspaniałą architekturą, ale jak się okazuje również bezpieczną atmosferą. Jedynym zagrożeniem, choć obecnym w każdym turystycznym mieście, są grasujący w tłumach kieszonkowcy. Na nich jednak należy uważać wszędzie, również w Polsce.

Zobacz wideo Przekonaj się, jak piękny potrafi być nasz kraj. Wybraliśmy 5 tras rowerowych w Polsce

Które miasta znalazły się w najbezpieczniejszej dziesiątce?

Tuż pod podium znalazło się azjatyckie państwo-miasto Singapur. Będąc na miejscu nie trzeba bać się kradzieży czy napadu. Warto jednak zważać na insekty, a przede wszystkim na komary, które mogą przenosić poważne choroby. Na miejscu piątym znalazł się Madryt. Przeważająca część Hiszpanii jest bardzo bezpieczna i nadaje się doskonale na podróżowanie w pojedynkę, szczególnie dla kobiet. Dalej w topowej dziesiątce znalazło się Toronto, Boston, Monachium, Dublin i Berlin. Niestety w całym rankingu nie znalazło się żadne polskie miasto. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: