Najtańsze miasta w Europie dla plażowiczów. Idealne, jeśli nie chcesz zrujnować domowego budżetu

Do wakacji 2023 jeszcze daleko, ale większość z nas snuje już plany o wypoczynku. Szalejąca inflacja sprawia jednak, że szukamy oszczędności, gdzie tylko możemy. Prezentujemy więc ranking najtańszych miast w Europie dla plażowiczów.

Portal Bounce opublikował ranking 15 najtańszych miast w Europie idealnych dla plażowiczów. Jest niezwykle przydatny, ponieważ dzięki niemu możemy wybrać doskonałe miejsce na wakacje, nie narażając przy tym swojego budżetu. Które miejsca na plażowanie będą najlepsze? Sprawdźmy.  

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Najtańsze miasta w Europie dla plażowiczów. Hiszpania dwa razy na podium

Dla wielu osób po całym roku pracy wypoczynek na plaży jest czymś na wagę złota. Piasek, szum fal, słońce i drinki brzmią świetnie. Nie trzeba jednak wydawać na to kroci. Portal Bounce, odpowiadając na potrzeby turystów, przygotował specjalny ranking, dzięki któremu z łatwością można wybrać najtańsze miasta w Europie na plażowanie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z rankingu wynika, że Hiszpania zdecydowanie bije na głowę inne kraje. Na pierwszym i drugim miejscu znalazły się bowiem dwa hiszpańskie miasta - Benidorm oraz Walencja. Wypoczynek na plażach w tych miastach nie kosztuje wiele, więc to idealna opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić, ale nie rezygnować przez to z wygód, atrakcji oraz pięknych widoków.

Podium zamyka z kolei Porto w Portugalii. Z łatwością można dojechać tu na plażę Matosinhos, który wyróżnia się ogromnymi pokładami piasku oraz falami idealnymi do surfowania.

Najtańsze miasta na plażowanie w Europie. Polski na próżno szukać w tym rankingu

Jeśli nie chcemy wydawać majątku na wakacje, a zależy nam na pięknych i czystych plażach, powinniśmy wybrać jedną z plaż z rankingu przygotowanego przez portal Bounce. Na miejscu czwartym znalazło się Bodrum w Turcji, na piątym Ateny w Grecji, a na szóstym Faro w Portugalii. Kolejne miejsca należą do: Alicante i Barcelony w Hiszpanii, Lizbony w Portugalii, Korfu w Grecji, Palma de Mallorca w Hiszpanii, Splitu w Chorwacji, Malagi w Hiszpanii oraz Limassol na Cyprze. Ranking zamyka chorwacki Dubrownik.

Więcej o: