"Ceny jak w Irlandii, a tu jednak zarobki są lepsze". Tyle zapłacisz za obiad nad Adriatykiem

Chorwacja to kraj, do którego wciąż zmierzają dziesiątki Polaków. Na TikToku zostało zamieszczone nagranie, na którym jeden z użytkowników przedstawia chorwackie ceny i zadaje sobie pytanie, czy jest tam drogo.

Chorwacja to jedno z państw bardzo chętnie odwiedzanych przez naszych rodaków. Co przyciąga tam Polaków? Dobra kuchnia, lazurowe morze, plaże, piękne krajobrazy i... niskie ceny. Tiktoker Oskar Bryja w ostatnim z zamieszczonych nagrań pokazuje, że w Chorwacji nie jest już tak tanio. Głównym powodem jest nie tylko inflacja, ale przystąpienie śródziemnomorskiego kraju do strefy euro.

Zobacz wideo Czy ceny nad morzem bardzo skoczyły do góry? Spytaliśmy wypoczywających w Sopocie [SONDA]

Chorwackie wybrzeże zachwyca pięknym morzem i znakomitą kuchnią

Turyści spędzający wakacje w Chorwacji doceniają przede wszystkim czyste, turkusowe morze, przepiękne krajobrazy, wyspy i plaże. Poza tym przyciągają ich cieplejszy klimat i tradycyjne potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Kolejny czynnik, dla którego warto się tam wybrać to słoneczna pogoda, która utrzymuje się przez większość dni w roku. Chorwackie wybrzeże przyciąga wielu fascynatów sportów wodnych oraz architektury śródziemnomorskiej.

Tiktoker pokazuje, ile zapłacił za jedzenie w Chorwacji

Użytkownik TikToka pochwalił się m.in., ile zapłacił za kawę i obiad w chorwackiej restauracji. Cena kawy wynosi 3 euro, a obiad w restauracji 15 euro. Warto dodać, że w maju ubiegłego roku za kawę nad Adriatykiem trzeba było wydać dwa razy mniejszą kwotę. Ceny w 2023 roku poszybowały w górę przede wszystkim ze względu na przystąpienie kraju do strefy euro.

Internauci komentują zamieszczone na TikToku nagranie:

Ceny jak w Irlandii, a tu jednak zarobki są lepsze.
Tam już od dawna jest drogo.
Dosyć drogo jak dla mnie, obiad dla rodziny to już spora kwota.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: