Blogerka plus size radzi, jak podróżować. "Ze względu na gabaryty nie zostaje czasami wpuszczona na pokład"

Podróżowanie samolotem czasami nie jest rzeczą łatwą i komfortową, szczególnie dla osób plus size. Blogerka Kirsty Leanne, która sama mów o swoim rozmiarze jako "niestandardowym" podzieliła się trikiem na najlepsze miejsce na pokładzie. Wskazówka jednak nie spodobała się w dużej mierze internautom, co wywołało pod postem prawdziwą burzę!

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W ostatnim czasie coraz głośniej zrobiło się na temat nieporozumień wywołanych złym traktowaniem pasażerów w samolotach bądź problemem z miejscami dla osób plus size. Często zdarza się także, że z powodu wagi, tacy pasażerowie nie są wpuszczani na pokład, co wiele osób interpretuje jako szkalowanie w najczystszej postaci. 

Pierwsza klasa w samolocie Te triki umożliwią przesiadkę ze strefy ekonomicznej na pierwszą klasę

Blogerka plus size radzi jak podróżować samolotem

Blogerka podróżnicza Kirsty Leanne miała dobre zamiary, jednak jak to często bywa w mediach społecznościowych, sytuacja szybko odwróciła się przeciwko niej. Zaczęło się od opublikowania wideo na TikToku, w którym dziewczyna radzi, które miejsce najlepiej zająć na pokładzie samolotu jeśli jesteśmy większych rozmiarów. Kristy wyszczególniła, że fotel przy wyjściu ewakuacyjnym wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem - pomimo większej przestrzeni. Powód jest prosty, w tym miejscu nie można skorzystać ze specjalnego przedłużacza do pasów. 

Przekaz był prosty - pomóc osobom borykającym się z problemem zajęcia miejsca w samolocie i wyjaśnienie, że jeśli zajmiemy fotel przy wyjściu ewakuacyjnym i nie zapniemy się w standardowy pas, to albo nie polecimy, albo wywołamy niepotrzebne zamieszanie na pokładzie. Internauci zareagowali jednak mocno krytycznie, nie brakowało uszczypliwych komentarzy: 

Zamiast szukać rozwiązań, zarezerwuj dwa miejsca
Dlaczego po prostu nie schudniesz
To powinno być ostrzeżenie dla takich jak ty

- czytamy pod wideo na TikToku

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

"Mamy takie samo prawo do podróżowania jak wszyscy inni"

Kirsty Leanne pomimo fali hejtu, która ją spotyka, zapowiedziała, że nie ugnie się pod złośliwymi komentarzami, nadal będzie działać i pomagać osobom plus size w wygodnym i bezpiecznym podróżowaniu. 

Kiedykolwiek publikuję treści o lataniu w rozmiarze plus size, zawsze otrzymuję te same komentarze: Dlaczego po prostu nie schudniesz? Lub - Czy to nie jest dzwonek alarmowy? A prawda jest jednak taka, że grubi ludzie istnieją i zawsze będą istnieć. Mamy takie samo prawo do podróżowania jak wszyscy inni i zasługujemy na bezpieczeństwo i wygodę podczas podróży.

- komentuje Kirsty w dailymail.co.uk

Blogerka wspomniała też, że podróżowanie jako osoba plus size może być niesamowicie zniechęcające i przytłaczające. To jednak nie powinno nas do niego zniechęcać czy wprowadzać w kompleksy. Kristy podkreśla, że trzeba walczyć o swoje prawo, bezpieczeństwo i komfort oraz dbać o to by nie dochodziło do tego typu dyskryminacji. 

Więcej o: