Inwestycja za 230 milionów złotych w Szczyrku. "To będzie jeden z najlepszych obiektów na świecie"

Jak zapowiedziały lokalne władze, w Szczyrku szykuje się ogromne przedsięwzięcie. W planach znalazła się rozbudowa tras biegowych, która pozwoli Beskidom na osiągnięcie światowego poziomu. Inwestycja ma kosztować 230 milionów złotych.

Szczyrk to jedna z miejscowości uwielbianych przez miłośników sportów zimowych - to właśnie tutaj chętnie spędzają urlop w otoczeniu gór, szusują na nartach, a nawet obserwują zmagania w skokach narciarskich. Już niedługo to urokliwe miasto będzie miało do zaoferowania jeszcze więcej. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jeden z najlepszych obiektów na świecie? W Szczyrku szykują się inwestycje

Politycy i działacze Centralnego Ośrodka Sportu mają aspirację do stworzenia jednego z najlepszych obiektów na świecie. Chcieliby, aby na trasach biegowo-biathlonowych "Kubalonka" w przyszłości odbywały się nie tylko profesjonalne treningi, ale i zawody najwyższej klasy: pucharu świata, mistrzostw świata, a nawet igrzysk olimpijskich.

Od wielu lat posłowie i samorządowcy różnych opcji politycznych oraz wszyscy, którzy życzą dobrze temu regionowi, zabiegali o to, żeby ta inwestycja mogła w ogóle się rozpocząć, żeby ktoś pomyślał o Kubalonce

- mówił na konferencji prasowej Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

Na pewno wójtowie, burmistrzowie, którzy biorą w tym udział, są zadowoleni, ponieważ na tym terenie w końcu powstanie coś z pompą. Będzie to jeden z najlepszych obiektów nie tylko w Polsce, ale i w Europie, a może i na świecie

- dodał.

Inwestycje w Beskidzie Śląskim

W ramach prac przewidziano stworzenie m.in. hali garażowej z zapleczem technicznym, części biurowo-administracyjnej, hali z systemem mrożenia, trybuny na dachu i całorocznego toru lodowego dla biegaczy narciarskich. Koszt inwestycji szacuje się na ponad 230 milionów złotych.

My jako pracownicy COS nie siedzimy tylko w Szczyrku, jeździmy po świecie, przyglądamy się innym obiektom. Stąd wiemy, jakiej klasy będzie to obiekt. Współpracowaliśmy z odważną pracownią, która nie bała się śmiałych rozwiązań, a niektóre również podpowiadała

- zapowiedział Tomasz Laszczak, dyrektor szczyrskiego ośrodka.

Jednak to nie wszystko. Nad Skrzycznem ma powstać nowa kolej kanapowa z siedzeniami dla sześciu osób, podnóżkiem indywidualnym oraz pałąkiem zabezpieczającym. Inwestorzy zapowiadają, że ten liczący 1150 metrów wyciąg będzie w stanie przewieźć 1,8 tys. osób w ciągu godziny. Natomiast nowy wyciąg orczykowy o długości  450 metrów zostanie wyposażony w zaczepy dwuosobowe. Przetarg na te inwestycje będzie rozstrzygnięty jeszcze w kwietniu. 

Więcej o: