Zamieszkaj w Hiszpanii za grosze. W ofercie niskie koszty utrzymania i kilkumiesięczny darmowy czynsz

Marzy wam się przeprowadzka do Hiszpanii? Już teraz możecie zamieszkać w wyjątkowej miejscowości z malowniczymi kościołami, tradycyjną architekturą i niezwykłymi krajobrazami. Do tego wszystkiego możecie liczyć na niskie koszty utrzymania, a także... trzymiesięczny darmowy czynsz.

Wiele europejskich wiosek próbuje walczyć z wyludnianiem na najróżniejsze sposoby. Lokalne władze próbują skusić potencjalnych mieszkańców wyjątkowymi ofertami pracy, domami za jedno euro, a także tanimi kosztami utrzymania. Teraz na podobne rozwiązanie zdecydowała się niewielka gmina Griegos, położona północno-wschodniej Hiszpanii.

Zobacz wideo Aktywni, "zajarani", zakochani. Poznajcie Zuzię i Andrzeja [TRIP WE DWOJE W GAZETA.PL]

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zamieszkaj za granicą. Wyjątkowa oferta dla miłośników Hiszpanii

Griegos leży w prowincji Teruel, w Aragonii w malowniczym otoczeniu gór. Chociaż widoki na miejscu niewątpliwie zachwycają, to gmina musi borykać się ogromnym problemem. Wioska liczy jedynie 132 osoby i coraz bardziej się wyludnia. Teraz zdesperowane władze chcą zwabić do siebie nowych mieszkańców. 

Jak donosi "The Sun", ponieważ lokalna szkoła liczy jedynie dziewięciu uczniów, oferta jest przeznaczona dla rodzin z dziećmi. Władze chcą nie tylko uratować placówkę, ale i mają aspirację do utworzenia na miejscu kolejnej klasy. Co otrzymają nowi mieszkańcy? 

Przeprowadzka do Hiszpanii? Teraz to możliwe

Osoby, które zdecydują się na przeprowadzkę, mogą liczyć na darmowy czynsz, który po upływie trzech miesięcy wzrośnie do 198 funtów (około 1 tys. zł). Dla rodzin przygotowano jednak specjalną zniżkę w wysokości około 234 zł za każde dziecko w wieku szkolnym. Gmina zapewnia również nowe miejsca pracy. 

Dodatkową zachętą są znacznie niższe koszty życia niż w większych miastach, cisza i spokój, a także wspaniałe widoki. W Griegos czekają na was urokliwe kościoły, tradycyjne domki i dużo zieleni. To jak, walizki już spakowane? 

Więcej o: