Zapomnieliście o pandemii, ale ona nie zapomniała o nas! Ten kraj zmienia obostrzenia. Maseczki na nowych zasadach

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa budziły skrajne emocje. Zwłaszcza kiedy w grę wchodził wypoczynek i kosztowny wyjazd na wakacje. Obowiązek noszenia maseczek obejmował wiele państw, a turyści musieli pamiętać o przepisach, chociażby podczas jazdy komunikacją miejską. Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Grecja wprowadza nowe zasady.
Zobacz wideo W tym hotelu zatrzymała się na Santorini Sandra Kubicka

Pandemia koronawirusa wszystkim dała się we znaki. Poprawa sytuacji na arenie międzynarodowej i spadek liczby zachorowań sprawił, że z czasem rozpoczęto wprowadzać nowe zasady. Choć duża część państw zrezygnowała z obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, to jednak Grecja stanowiła wyjątek. Jak będą wyglądały zbliżające się wakacje?

Nowe zasady w Grecji, czy to koniec z maseczkami?

Grecja od lat jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc na letni urlop. Jednak w ubiegłym roku mimo pięknej pogody turyści musieli pamiętać o posiadaniu maseczek ochronnych. Obowiązujące przepisy nakładały obowiązek stosowania środków ochronnych w komunikacji miejskiej, restauracji, podczas wycieczek rejsowych czy innych miejscach, gdzie odnotowywano duże skupiska ludności. 

Jak informują greckie media, nadchodzące lato będzie wolne od dotychczasowych obostrzeń. Po trzech latach obowiązku zakładania maseczki w wymienionych przypadkach miejscowa ludność oraz turyści mogą odetchnąć z ulgą. 

Pozostaje jednak potrzeba ochrony przed COVID-19 wśród grupy osób szczególnie podatnych na zachorowania. Z tego powodu zaleca się przestrzeganie środków ochrony osobistej, aktualizację szczepień i leczenie przeciwwirusowe osób, które zachorują

- podsumował grecki Minister Zdrowia, Thanos Plevris.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Maseczki w Grecji, kiedy należy o nich pamiętać?

Konieczność noszenia maseczek ochronnych w autobusach, pociągach, restauracjach, lub innych miejscach publicznych została zniesiona. Niemniej jednak greckie Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że nadal są pewne sytuacje i miejsca, gdzie bezwzględnie należy je zakładać.

Jak czytamy na portalu kathimerini.gr, podczas 19. Posiedzenia Komitetu Ekspertów ds. COVID-19 przyjęto wytyczne, zgodnie z którymi wspomniane środki ochronne są niezbędne w poniższych sytuacjach:

  • Podczas wizyt w szpitalach lub przychodniach.
  • W trakcie badań diagnostycznych.
  • W ramach korzystania z usług zdrowotnych.
  • Przed, po i w trakcie planowanych zabiegów.
Więcej o: