W tej wsi wszyscy mieszkają przy jednej ulicy. Malownicze zdjęcia z małopolski podbijają sieć

Chociaż życie w tej małopolskiej wsi płynie zwyczajnie i spokojnie, obraz z lotu ptaka zapiera dech w piersi. W Sułoszowej zaskakuje ciekawy układ rozmieszczania domów, który ciągnie się wzdłuż głównej ulicy. Malownicze są także okoliczne pola, które nazywane są "małą Toskanią".

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaledwie 45 minut drogi od Krakowa od 1595 roku znajduje się wieś Sułoszowa. To na pozór zwykłe miejsce podbiło serca internautów już kilka lat temu. Wszytko za sprawą zdjęć wykonanych z lotu ptaka, które pięknie obrazują położenie i układ miejscowych domów. 

Sułoszowa - malownicza wieś w Małopolsce

Sułoszowa jest jedną z najdłuższych w Polsce ulicówek i rozciąga się na długość około 9 km. Skupiska domów i zabudowań ciągną się wzdłuż drogi nr 773 Sieniczno - Wesoła k. Słomnik. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie zdjęcia wykonane z lotu ptaka. Obraz z góry daje zupełnie inną perspektywę i tym samym przedstawia malowniczą panoramę. 

Gęsta zabudowa to jednak nie wszystko. W małopolskiej wsi pola uprawne też zdają się być podzielone "od linijki". Pięknie obrazują to zdjęcia, które są licznie udostępniane w social mediach. 

W sezonie, kiedy wszystko kwitnie, to wszystko wygląda o wiele ładniej i dlatego tak się innym podoba, nam trochę mniej, bo na tych polach się pracuje. Miejsce ma jednak swój urok i nie zmieniłbym go na żadne inne

- skomentował jeden z mieszkańców wsi w rozmowie z polskieradio.pl

Zobacz wideo Jak wygląda walka z kryzysem klimatycznym na polskiej wsi?

Małopolska wieś ponownie hitem internetu

Malownicze widoki i charakterystyczny układ wiejskich ulic to jednak niejedyna atrakcja tego miejsca. Przez wyjątkowy punkt na mapie przechodzi także czerwony Szlak Orlich Gniazd oraz europejski szlak kulturowy i pątniczy "Via Regia", będący jedną z Dróg św. Jakuba prowadzących do sanktuarium w Santiago de Compostela.  W niedalekiej odległości znajduje się także Zamek Pieskowa Skała oraz Maczuga Herkulesa, które są co roku chętnie i licznie odwiedzane przez turystów. 

Wystarczy wyjść na ulicę, by zobaczyć piękne góry. A gdy wdrapiemy się na dwieście metrów wzwyż, zobaczymy Śląsk i Karpaty [...] Usłyszałem kiedyś taki wierszyk 'Stoję sobie w Sułoszowej i przyglądam się skałom, a wiatr snuje opowieść, że tu morze szumiało. Z morskich muszli powstały piękne góry i skały, morze dawno zniknęło, ale skały zostały' 

- cytował w rozmowie z Polskim Radiem jeden z mieszkańców. 

Więcej o: