Polskie miasta w rankingu odpowiedzialnych podróży. Nie jesteśmy pierwsi, ale i nie na szarym końcu

Popularna na całym świecie wyszukiwarka podróży KAYAK opublikowała ranking miast idealnych na odpowiedzialne podróże. Na liście znalazło się kilka polskich miast. Wyjątkowo nie zamykamy rankingu, choć też w nim nie przodujemy.

Wyszukiwarka KAYAK przeprowadziła badanie, biorąc pod uwagę aż 167 miast z całego świata. Każde miasto zostało dokładnie przeanalizowane pod kątem 28 czynników - np. redukcji śladu węglowego, dostępu do komunikacji miejskiej, cen, przystosowania do osób z niepełnosprawnościami, dostępu do hoteli i liczby pieszych atrakcji.

Zobacz wideo Gdańsk i Ustka pod wodą? Ekspertka: To realny scenariusz

Polskie miasta w rankingu na odpowiedzialne podróże. Gdańsk wypadł najlepiej

Na liście "City Index for Mindful Travellers" przygotowanej przez KAYAK znalazły się aż cztery polskie miasta. Nie jesteśmy zwycięzcami, ale nie znajdujemy się też na samym końcu rankingu. Gdańsk to polskie miasto, które wypadło najlepiej. Znajduje się na 42. Miejscu rankingu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Inne polskie miasta, które miały zaszczyt znaleźć się na liście miast idealnych na odpowiedzialne podróże to Wrocław z 50. miejscem, Warszawa na 61. miejscu oraz Kraków na 70. miejscu.

Najlepsze miasta na odpowiedzialne podróże. Rotterdam na szczycie, a zanim Amsterdam i Graz

Z rankingu wynika, że jeśli zależy nam na odpowiedzialnych podróżach, powinniśmy zdecydowanie rozważyć podróż do Rotterdamu. Jak podaje "Wprost", duży wpływ na sukces miasta ma znajdujące się tam lotnisko z zaawansowanym systemem zarządzania emisją dwutlenku węgla certyfikowanym przez Airport Carbon Accreditation.

Na drugim miejscu znalazł się Amsterdam, a na trzecim Graz, który może poszczycić się dużą liczbą stacji do ładowania pojazdów elektrycznych oraz rozwiniętą siatką linii kolejowych.

Więcej o: