Kolejna awantura o Brytyjczyków. Kanary mają stawiać na Niemców i ich "turystykę wyższej jakości"

Zgodnie z sugestiami brytyjskiej prasy, hiszpańska wyspa Lanzaro ma mieć dość turystów z Wielkiej Brytanii. Mają stawiać na Niemców z wypchanymi portfelami i "turystykę wyższej jakości".

Hiszpańska wyspa Lanzarote to wyspa w archipelagu wysp Kanaryjskich. Cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Gwarantuje nie tylko wspaniały wypoczynek, ale też świetną zabawę. Od jakiegoś czasu naraża się jednak brytyjskim turystom. Teraz próbuje załagodzić konflikt.

Zobacz wideo Przejęcie obrazu ""Głowa młodej kobiety" Pabla Picassa w 2015 r.

Kolejna awantura o Brytyjczyków na Lanzarote. Niemcy mają być lepsi

Jak podaje portal Canarian Weekly, przewodnicząca Rady Lanzarote Dolores Corujo dwukrotnie informowała, że osiąga szczyt możliwości w przyjmowaniu turystów. Już wcześniej zapowiadała wprowadzenie strategii, dzięki której wyspa miałaby stawiać na jakość, a nie ilość. Chodzi o ograniczenie liczby turystów zagranicznych, a jednocześnie skupienie się na tych bardziej zamożnych, którzy zostawią na wyspie więcej pieniędzy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chcemy zwiększyć dochody całej gospodarki wyspy i zagwarantować lepszą przyszłość następnym pokoleniom

- mówiła, cytowana przez "Daily Mail".

Słowa te nie spodobały się jednak Steve’owi Heapowi, szefowi największego biura podróży w Wielkiej Brytanii, Jet2holidays. Wyspy Kanaryjskie są dla niego bardzo ważnym kierunkiem. Jego biuro podróży przygotowało 625 tysięcy miejsc w samolotach na Lanzarote w najbliższym letnim i zimowym sezonie turystycznym.

Zalew Zakrzówek (zdjęcie ilustracyjne) Przypomina Chorwację, ale to Polska. Po latach koniec z zakazami kąpieli

Mężczyzna wystosował do Rady Lanzarote specjalny list, w którym wyraził swoje zaniepokojenie. Odpowiedział również na artykuły mediów, które cytują przewodniczącą Rady.

Niezbędne jest działanie na rzecz dywersyfikacji sektora i rozwoju rynków takich jak niemiecki, aby osiągnąć wyższą jakość turystyki i większe wydatki [red.- turystów]

- informowała Dolores Corujo.

Steve Heap prosi o wyjaśnienia, co przewodnicząca ma na myśli, mówiąc o "wyższej jakości turystyki". 

Nie chcą Brytyjczyków na Lanzarote? Federacja turystyczna odpowiada

Federacja Turystyczna Lanzarote ma odmienne zdanie niż przewodnicząca Rady Lanzarote Dolores Corujo. Jak informuje portal Canarian Weekly, chce, by wszyscy turyści byli mile widziani. 

Najdłuższa wyprawa autokarowa na świecie (zdjęcie ilustracyjne) Najdłuższa wyprawa autokarowa na świecie. Do pokonania 12 tys. kilometrów

Zawsze mieliśmy bardzo silne związki z rynkiem brytyjskim i dzięki temu relacje zostały wzmocnione w taki sposób, że prezentują wysoki poziom wierności wyspie

- stwierdziła Federacja Turystyczna Lanzarote. 

Lanzarote jest absolutnie gościnną wyspą i nadal nią będzie dla brytyjskich turystów

- czytamy w komunikacie. 

Więcej o: