Ta plaża to ukryty europejski klejnot. Nie uświadczycie tu tłumów, za to niezwykłe widoki gwarantowane

Wśród turystów zazwyczaj istnieje przeświadczenie, że Wielka Brytania nie może poszczycić się pięknymi plażami. Jednak jedno z tamtejszych piaszczystych wybrzeży potrafi wprawić zachwyt nawet najbardziej wymagających. Sprawdźcie sami.

Walia leży nad Morzem Irlandzkim i Celtyckim, na zachód od Anglii. Kraj ten słynie przede wszystkim ze wspaniałych zamków, twierdz i surowych wybrzeży. Jednak w ostatnim czasie szczególną uwagę internautów przykuła jedna tamtejszych plaż. Chodzi o Traeth Llanddwyn na wyspie Anglesey. 

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Piaszczysta perełka Walii

Heykeyt to użytkowniczka TikToka, która dzieli się z obserwującymi relacjami ze swoich podróży, a także ciekawymi, ukrytymi miejscami. W jednym z nagrań postanowiła zawalczyć z przeświadczeniem, że Wielka Brytania nie ma do zaoferowania pięknych plaż. Pokazała więc Traeth Llanddwyn, która wyróżnia się przede wszystkim złotym, piaszczystym wybrzeżem i czystą wodą.

Pokazała, jak wziąć prysznic na lotnisku. Pokazała, jak bierze prysznic na lotnisku. Jeden szczegół wywołał burzę

Jej wysoki poziom potwierdza przede wszystkim oznaczenie Błękitną Flagą. Jest to prestiżowe wyróżnienie przyznawane jedynie najczystszym europejskim kąpieliskom i marinom, które działają zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Traeth Llanddwyn zapiera dech w piersiach

Plaża nie jest strzeżona przez ratowników, ale do dyspozycji urlopowiczów są miejsca do grillowania, ławki piknikowe i bezpłatne toalety. Latem można skorzystać również z ofert food trucków. Wybrzeże jest otoczone klifami, skałami i górami. Na jednym ze wzgórz wnosi się także urokliwa, biała latarnia morska. Autorka nagrania zdradziła, że za lokalizacją skrywa się także ciekawa legenda. 

Tiktokerka pokazała dwa oblicza Bali. Instagram kontra rzeczywistość. Tiktokerka pokazała prawdę o Bali

Llanddwyn to z pewnością najbardziej romantyczne miejsce w Walii. Według legendy Dwynwen była księżniczką z V wieku, która zakochała się w przedstawicielu plebsu, ale jej ojciec obiecał jej rękę komuś innemu. Dwynwen modliła się o oszczędzenie jej kochanka i pozwolenie na życie w stanie wolnym. Bóg spełnił jej życzenie

- czytamy.

Film opublikowany przez tiktokerkę zachwycił internautów, którzy zgodzili się, że plaża jest prawdziwą perełką. Inni przyznali, że wyjątkowych wybrzeży nie brakuje, jednak kraj ma inny problem. 

Wielka Brytania ma wspaniałe plaże, po prostu nie ma pogody

- zażartowała jedna z internautek. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: