Najdłuższa wyprawa autokarowa na świecie. Do pokonania 12 tys. kilometrów. Cena zwala z nóg

Najdłuższa wyprawa autokarowa na świecie trwać będzie dwa miesiące. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie należy do najtańszych. Pasażerowie mogą jednak liczyć na luksus i przeżyć przygodę życia.

Jak podaje CNN, indyjska firma ekspedycyjna Adventures Overland startuje z najdłuższą na świecie wyprawą autokarową. Przedstawiamy szczegóły wycieczki.

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Najdłuższa wyprawa autokarowa na świecie. Nie sposób się nudzić

Będzie to podróż autokarem, która potrwa aż 56 dni. Zasięgiem obejmie 22 kraje, podczas których będzie zabierać podróżnych z największego miasta Turcji, następnie przejedzie przez Bałkany, Europę Wschodnią, Skandynawię i Europę Zachodnią do stolicy Wielkiej Brytanii. Autokar ma do pokonania 12 tys. kilometrów. W wycieczce może wziął udział maksymalnie 30 osób.

Lotnisko w Gdańsku (zdjęcie ilustracyjne) Rosyjska turystka chciała wjechać do Polski. Teraz ma spore kłopoty

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy podróżny jest zobowiązany do zapłaty 24,3 tys. dolarów, czyli ponad 100 tys. zł. W cenę wchodzi nie tylko koszt przejazdu, ale również wyżywienie i noclegi w dwuosobowych pokojach hotelowych.

12 tys. kilometrów autokarem. Ale wnętrze ma być luksusowe

Jak informuje CNN, choć większość z nas unika przejazdów autokarem, to w tym przypadku ma być to "specjalny luksusowy autobus przeznaczony do komfortowych podróży na duże odległości". Do dyspozycji podróżnych będą regulowane rozkładane fotele wyposażone w składane tace oraz uchwyty na butelki i kubki, a także porty AUX i USB. Każdy pasażer ma również możliwość zabrania ze sobą w podróż dwóch walizek.

Pracownicy lotniska zapowiadają wielkanocne strajki Strajki na lotniskach w Wielkanoc. Setki odwołanych lotów i utrudnienia

Każda trasa w każdym kraju została sprawdzona, aby zapewnić bezproblemową podróż, aby uczestnicy Bus to London mogli wejść na pokład ze świadomością i pewnością, że są w dobrych rękach

- mówi jeden z właścicieli firmy Adventures Overland Tushar Agarwal.

Więcej o: