Możesz otrzymać nawet 20 tys. euro! Wystarczy, że... przeprowadzisz się do Włoch

Jeśli masz dosyć polskiej jesiennej słoty i poszukujesz ciekawego miejsca do zamieszkania, warto przemyśleć włoską ofertę. Jest kilka pięknych miejscowości, w których żyje niewielka społeczność, a lokalne władze oferują nawet osiem tysięcy euro rocznie dla każdego, kto zechce się przeprowadzić.
Zobacz wideo Siemoniak: Berlusconi wygaduje niemoralne bzdury

Przeprowadzka to spore wyzwanie, jednak jeśli masz dość zgiełku lub nudzi cię dotychczasowe miejsce zamieszkania, warto rozważyć ofertę prosto z Włoch. Lokalne władze zapłacą nawet osiem tysięcy euro rocznie każdemu, kto zechce żyć w Santo Stefano di Sessanio. Jakie warunki należy spełniać?

Rzuć wszystko i wyjedź do Włoch! 

Santo Stefano di Sessanio to niewielka wioska, w której żyje 116 osób. Mała populacja oraz wiek mieszkańców sprawiają, że lokalne władze martwią się, iż z czasem miejscowość przestanie istnieć. Wymyślono pewien projekt, w ramach którego jest szansa ocalić malownicze lokalizacje od zapomnienia. 

Oferta skierowana jest do osób od 18 do 40 roku życia. Każdy, kto przeprowadzi się do wioski, otrzyma osiem tysięcy euro rocznie, a pieniądze będą wypłacane w miesięcznych transzach. W przeliczeniu na polską walutę proponowana suma wynosi nieco ponad 37 tysięcy złotych. Tego typu zabieg ma pomóc zaaklimatyzować się w nowym miejscu.

Osoby, które zechcą założyć tam działalność gospodarczą, mogą liczyć na dodatkowe środki. Wysokość kwoty to 20 tysięcy euro, czyli 94 tysiące złotych. Jak czytamy na portalu fly4free.pl projekt początkowo miał trwać do 2020 roku jednak władze planują jego wznowienie.

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

 

Nie tylko Włochy. Możesz zamieszkać także w Grecji

Okazuje się, że takich miejsc jak Santo Stefano di Sessanio jest więcej. Młodzi ludzie często decydują się na wyjazd do większego miasta w celach zarobkowych, lub nie chcą mieszkać na wsi. Przykładem jest Andikitira, niewielka grecka wyspa. Która w 2011 roku liczyła zaledwie 68 mieszkańców, a w 2019 roku ich liczba spadła do około 30.

Jak informuje portal fly4free.pl władze w porozumieniu z kościołem prawosławnym zaoferowały, że będą wypłacać po 500 euro miesięcznie każdemu, kto zdecyduje się zamieszkać na wyludniającej się wysepce. Pieniądze można otrzymać przez trzy lata. Tego typu lokalizacje są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie odpocząć od zgiełku lub chce zmienić dotychczasowy styl życia.

 
Więcej o: