Makabryczne sceny na wakacjach w tropikach. To nie miało skończyć się w ten sposób

W meksykańskim Puerto Morelos doszło do strzelaniny, której ofiarą padł amerykański turysta. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Zdarzenie miało miejsce w późnych godzinach nocnych.

W poniedziałek w godzinach wieczornych w meksykańskim mieście Puerto Morelos na Półwyspie  Jukatan postrzelono amerykańskiego turystę. Mężczyzna został raniony w nogę. Zaatakowała go grupa mężczyzn. Sprawcy są poszukiwani.

Zobacz wideo Są takie samochody, które przyspieszają bicie serca. Testujemy BMW M3 [autopromocja]

Amerykański turysta został postrzelony w nogę. Przewieziono go do szpitala w Cancun

Jak podaje cbsnews.com, mężczyzna przebywający na wakacjach w Meksyku został napadnięty przez kilku mężczyzn. Jeden z nich oddał strzał i ranił turystę w nogę. Zajście miało miejsce w późnych godzinach nocnych. Amerykanin został przetransportowany do szpitala w Cancun. Rana postrzałowa nie zagraża życiu mężczyzny. Zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie. Nie wiadomo jednak, dlaczego amerykański turysta został zaatakowany.

Władze poszukują osób odpowiedzialnych za to zdarzenie.

Amerykańscy turyści są proszeni o zachowanie wzmożonej ostrożności

Departament Stanu USA już na początku bieżącego miesiąca wydał ostrzeżenie dla podróżujących, w którym apeluje o to, aby:

zachować wzmożoną ostrożność.

Ostrzeżenie zostało wydane po porwaniu czterech Amerykanów w Meksyku na początku marca. Zostali oni porwani w meksykańskim stanie Tamaulipas. Obecnie dla amerykańskich obywateli przyjazd do tego miejsca jest dla zabroniony. Na karaibskim wybrzeżu Meksyku często dochodzi do aktów przemocy. W 2022 roku zginęło tam dwóch Kanadyjczyków, a w 2021 roku dwóch turystów z USA i Niemiec. Wszyscy zginęli przypadkowo podczas strzelanin, do jakich doszło między meksykańskimi gangami narkotykowymi.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: