Polecicie stąd nie tylko nad morze! "Robimy wszystko, by lotnisko miało ciekawą ofertę"

Jest w Polsce pewne malutkie lotnisko, o którym niewiele się mówi. To Port lotniczy Zielona Góra-Babimost. W ubiegłym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się loty do Turcji, Bułgarii oraz Chorwacji. Po krótkiej przerwie wraca połączenie nad polskie morze. Ta informacja może ucieszyć zwłaszcza Lubuszan.
Zobacz wideo Anna Lewandowska w drodze do Polski. Opowiedziała o tym, jak aktywnie zaczęła dzień

Port lotniczy Zielona Góra-Babimost uznawany jest za najmniejsze lotnisko w Polsce. Położony jest w miejscowości Babimost, ponad 30 km od Zielonej Góry. Lokalne media informują, że lotnisko działa prężnie i planowane są prace modernizacyjne. Dobrą wiadomością jest także fakt, iż tego lata polecimy nad polskie morze właśnie z lubuskiego portu.

Lotnisko w Gdańsku (zdjęcie ilustracyjne) Rosyjska turystka chciała wjechać do Polski. Teraz ma spore kłopoty

Lotnisko Babimost. Tego lata polecimy nad polskie morze

Portem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL). W podróż udamy się zatem za pośrednictwem Polskich Linii Lotniczych LOT. Analizując poszczególne połączenia, zauważamy, że już od 31 marca polecimy z Zielonej Góry do Gdańska. Dostępne są bilety w klasie ekonomicznej. Można wybrać lot o 8:35 lub 21:40 jednak każde z połączeń przewiduje przesiadkę w Warszawie.

Loty do Gdańska z lotniska Zielona Góra-BabimostLoty do Gdańska z lotniska Zielona Góra-Babimost Fot. Screen, book.lot.com

Pasażerowie PKP Intercity mogą korzystać z nowej opcji. Wybór miejsc jak w samolocie? Nowa opcja obejmuje coraz więcej pociągów

Mały port i rekord. "Tłumy pasażerów szturmują nasze niewielkie lotnisko"

Lubuskie lotnisko obsłużyło w 2022 roku ponad 42 tysiące pasażerów. Okazuje się, że to nowy rekord, a wynik zachwyca zarządców portu. Na stronie lubuskie.pl czytamy, iż w ubiegłym roku pasażerowie chętnie korzystali z podróży do miasta Antalya w słonecznej Turcji oraz Burgas w Bułgarii, a także do popularnej chorwackiej Rijeki. W okresie zimowym, do 15 lutego 2023 można było także ogrzać się w przepięknym Egipcie, wylatując z Babimostu do Taby.

Lokalne media informują także, że lotnisko planuje dalszy rozwój. Zainteresowanie usługami portu lotniczego sprawiło, że nie wykluczone jest przeprowadzenie modernizacji.

Robimy wszystko, by lotnisko miało ciekawą ofertę. Mamy też plany na przyszłość związane z rozwinięciem skrzydeł tego lotniska, z powiększeniem możliwości, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów, komfort świadczonych usług i bezpieczeństwo podróżnych

- czytamy wypowiedź członka zarządu województwa lubuskiego Marcina Jabłońskiego.

Jednak to nie wszystko, okazuje się, że kolejnym krokiem w kierunku rozwoju ma być wykorzystanie lotniska nie tylko w celach turystycznych, ale także obronnych. Jak czytamy na portalu lubuskie.pl, w tym celu prowadzone są rozmowy z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Więcej o: