Więcej pasażerów może już korzystać z nowej opcji PKP Intercity. Do końca roku obejmie wszystkie składy

Osoby podróżujące samolotami od lat mogą korzystać z graficznej rezerwacji miejsc. Dzięki tej opcji widzimy dokładny układ maszyny i możemy znaleźć idealną przestrzeń dla siebie. Teraz z podobnego rozwiązania może korzystać coraz więcej pasażerów PKP Intercity.

Jeszcze w lutym opcja graficznej rezerwacji miejsc była dostępna jedynie w spalinowych oraz elektrycznych zespołach trakcyjnych ze stałą liczbą miejsc siedzących, a także w 12 składach kategorii EIC. Jak poinformował przewoźnik, od 29 marca 2023 roku funkcja poszerzyła się również o wybrane składy Intercity.

Zobacz wideo Karnowski: PKP jest dużo mniej punktualne niż kolej w Ukrainie

Nowe udogodnienia dla pasażerów PKP Intercity

Dzięki funkcji graficznej rezerwacji miejsc pasażerowie mogą sprawdzić frekwencję w pociągu lub wybrać idealne miejsce. Na wizualizacji widoczne są specjalne udogodnienia - m.in. dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy podróżujących rowerem. 

Rozszerzamy wdrożenie pilotażowe graficznej rezerwacji miejsc w składach wagonowych o kolejne połączenia. Po składach EIC nastał czas na pociągi jeżdżące w kategorii IC

- powiedział w komunikacie Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

To nie tylko graficzna rezerwacja miejsc, lecz także nowe systemy sprzedaży, rozbudowa kanałów zdalnych sprzedaży czy rozwijana w oparciu o feedback użytkowników nowoczesna aplikacja

- dodał.

Pasażerowie mogą skorzystać z nowej opcji, zarówno rezerwując bilety poprzez stronę internetową, jak i aplikację mobilną. Jak podkreślił przewoźnik, system obejmie wszystkie pociągi PKP Intercity do końca 2023 roku.  

PKP Intercity i nowe inwestycje

W ostatnim czasie PKP Intercity podpisało także trzy umowy ze spółką PKP Informatyka. Dzięki temu jeszcze w tym roku pasażerowie będą mogli rezerwować bilety w nowym systemie sprzedaży internetowej.

To największa inwestycja informatyczna w ponad 20-letniej historii PKP Intercity [...] Transformacja technologiczna pozwoli na jednolity rozwój spółki i przekształcenie jej w efektywnego i preferowanego przez podróżnych przewoźnika

- czytamy w komunikacie. 

Z pełnej funkcjonalności systemu będziemy mogli korzystać od ostatniego kwartału 2024 roku. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: