Jej walizka zniknęła z luku bagażowego. Złodziej chciał zrobić prezent swojej przyjaciółce

Mieszkanka powiatu kozienickiego podróżowała busem na trasie Kozienice-Warszawa. Po opuszczeniu pojazdu zorientowała się, że z luku bagażowego zniknęła jej walizka. Jak się okazało, pewien złodziejaszek chciał zrobić prezent swojej przyjaciółce.

O zdarzeniu poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach w środę, 29 marca. W zeszłym tygodniu na komendę zgłosiła się kobieta, która podróżowała do Warszawy, skąd dalej miała udać się w zagraniczną podróż. Jednak po przybyciu do stolicy zauważyła, że w luku bagażowym brakowało jej walizki. Funkcjonariusze ustalili listę pasażerów znajdujących się w tym samym busie i zwrócili uwagę, że na jednym z przystanków z wysiadała kobieta oraz mężczyzna. 

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chciał zrobić prezent przyjaciółce

Policjantom szybko udało się ustalić tożsamość pasażerów. Okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego przywłaszczył sobie walizkę z luku bagażowego, ponieważ... chciał zrobić prezent swojej 50-letniej przyjaciółce. W bagażu znajdowały się m.in. ubrania, kosmetyki czy aparat fotograficzny, jednak po przejrzeniu zawartości kobieta postanowiła zabrać z niej jedynie perfumy. 

Pozostałe przedmioty ukryli w przydrożnym rowie. Funkcjonariusze odzyskali całe skradzione mienie w kwocie niemal 2 tys. zł

- poinformowała w komunikacie prasowym podkom. Ilona Tarczyńska. 

Odpowiedzą za kradzież

Funkcjonariusze z Kozienic zatrzymali pasażerów busa. Jak się okazało, nie była to pierwsza kradzież 37-letniego mężczyzny, dlatego też teraz będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy. 

Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności, natomiast 50-letniej kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

- zakończyła Ilona Tarczyńska. 

Więcej o: