Steward powiedział, co sądzi o popularnym zachowaniu na lotnisku. Personel nazywa tych pasażerów "wszami"

Istnieją pewne zachowania na lotniskach, które irytują pasażerów lub stają się przedmiotem wielu dyskusji. Jednym z nich jest bez wątpienia ustawianie się przed bramkami na długo przed ich otwarciem. Jak się okazuje, na te osoby przychylnie nie patrzą także pracownicy linii lotniczych. Znaleźli nawet na nich specjalne określenie.

Osoby podróżujące samolotem z pewnością zwróciły uwagę na pewne popularne zachowanie na lotniskach. Pasażerowie często ustawiają się przed bramką nawet godzinę przed planowanym startem maszyny i pojawieniem się na miejscu personelu pokładowego. Jeden ze stewardów z 10-letnim doświadczeniem zaapelował do podróżnych, by tego nie robili. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Kolejki przed bramkami? "Wszy" lotniskowe

Rich Henderson to współtwórca bloga "Two Guys on a Plane", a także steward w dużej amerykańskiej linii lotniczej. W rozmowie z Business Insiderem wyznał, że istnieje specjalne określenie na pasażerów tłoczących się przy bramkach. Pracownicy linii lotniczych nazywają ich "wszami". 

Po prostu trzymaj się jak najdalej od strefy wejścia na pokład, dopóki twoja grupa nie będzie przynajmniej bliska wezwania

- zaapelował w rozmowie z Business Insiderem

Ekspertka wyjaśnia, dlaczego nie powinniśmy zakładać legginsów do samolotu. Oto dlaczego lepiej nie zakładać legginsów do samolotu. Ekspertka wyjaśnia

Jeśli twoja załoga nie jest nawet bliska wejścia do samolotu, naprawdę nie masz co stać tuż przy bramce

- dodał. 

Ujawniła, dlaczego stewardesy sprawdzają twoją kartę pokładową. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów podczas lotu. To może skończyć się źle

Pasażerowie wskazują ważny powód

Dlaczego jednak pasażerowie ustawiają się w kolejkach z wyprzedzeniem? Powodów upatruje się m.in. w chęci jak najszybszego zajęcia miejsca, wrażeniu szybszego upływu czasu czy strachu przed przegapieniem lotu. Jednak Samantha, jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się własnymi przemyśleniami na ten temat. 

Wyjaśniła, że dzieje się to z powodu schowków nad głowami w samolocie. Przestrzeń w nich jest ograniczona i czasami zdarza się, że podróżni, którzy ostatni wchodzą na pokład, muszą nadać bagaż do luku. To z kolei wiąże się z wyższym prawdopodobieństwem zniszczenia lub zgubienia walizki.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: