Zażywał kąpieli w wannie z hydromasażem. Nagle podrapał go po głowie... lew górski

Mężczyzna razem z żoną zażywał kąpieli w wannie z hydromasażem, gdy nagle poczuł pacnięcie w głowę. Okazało się, że to lew górski.

Małżeństwo wynajęło domek w Kolorado. Mąż z żoną kąpali się akurat w jacuzzi, gdy mężczyzna poczuł uderzenie w głowę. Żona ofiary chwyciła latarkę i oświetliła nią zwierzę. Para zaczęła krzyczeć i pryskać zwierzę wodą. Drapieżnik wystraszył się i uciekł, a para skryła się w wynajętym domu.

Amerykanie zadzwonili do właściciela wynajmowanej nieruchomości, który okazał się pracownikiem Colorado Parks and Wildlife, amerykańskiego odpowiednika polskiego parku narodowego. Ten powiadomił funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Przedstawiciele parku uważają, że na teren posiadłości zapuścił się lew górski.

"Zwierzę zobaczyło w ciemności na poziomie gruntu poruszającą się głowę mężczyzny. Para postąpiła słusznie, robiąc hałas i oświetlając lwa" – powiedział Sean Shepherd, kierownik ds. dzikich zwierząt. 

Umieszczono pułapki

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania wielkiego kota. "Nie można było znaleźć jednak jego śladów, ponieważ śnieg był zamarznięty" - wytłumaczyli przedstawiciele parku. Umieszczono więc pułapki w pobliżu wynajmowanej nieruchomości.

"Chociaż ofiara miała niewielkie obrażenia, traktujemy ten incydent poważnie" – powiedział kierownik ds. dzikich zwierząt. To 24. znany atak lwa górskiego, który spowodował obrażenia człowieka w Kolorado od 1990 roku. W tym roku to pierwsze takie zdarzenie.

Mężczyzna miał drobne zadrapania na czubku głowy i odmówił pomocy medycznej. Funkcjonariusze potwierdzili, że to ślady po pazurach lwa górskiego. Zwierzę wciąż nie zostało znalezione.

Zazwyczaj unikają ludzi 

Jak czytamy na stronie Narodowej Federacji Dzikiej Przyrody, lew górski znany również jako kuguar, puma czy pantera to duży gatunek kotów pochodzący z obu Ameryk. To duże, jasnobrązowe koty. Ich ciała są głównie pokryte płowo-beżowym futrem, za wyjątkiem białawo-szarego brzucha i klatki piersiowej. To nieuchwytne drapieżniki, które zazwyczaj unikają ludzi. W Kolorado żyje od 3 do 7 tys. dużych kotów.

Źródła: CNN / nwf.org

Więcej o: