Oferta tylko dla wytrwałych. Pasażerowie będą podróżować przez 56 dni. To najdłuższa trasa autokarowa świata

Zamknięcie na wiele godzin w ciasnej i zatłoczonej przestrzeni, a w dodatku w siedzącej pozycji to koszmar wielu turystów. Należycie do tej grupy? To z pewnością nie przypadnie wam do gustu najnowsza oferta Adventures Overland. Firma przygotowała najdłuższą na świecie trasę autokarową, która ma potrwać aż dwa miesiące.

Adventures Overland to indyjska firma spedycyjna, która właśnie szykuje rewolucję na rynku podróżniczym. Za jej sprawą miłośnicy tzw. road tripów będą mogli udać się w 56-dniową wycieczkę ze Stambułu do Londynu. Trasa będzie przebiegać przez 22 kraje, w tym także Polskę. 

Zobacz wideo Wysyłasz dziecko na kolonie? Sprawdź, czym jedzie

Czas na nowy rekord Guinessa

Indyjska firma wpadła na ambitny plan ustanowienia nowego rekordu Guinessa. Obecnie najdłuższą trasę autokarową na świecie oferuje peruwiańska firma Ormeño, która pokonuje 6,2 tys. km, transportując pasażerów z Limy w Peru do Rio de Janeiro w Brazylii. Wycieczka Adventures Overland ma być znacznie dłuższa. Chętni będą mogli udać się w podróż obejmującą aż 12 tys. km.

Jak poinformowało CNN, autokar rozpocznie swój kurs w tureckim Stambule, a następnie ruszy przez 22 kraje. Poprowadzi przez Bałkany, Europę Wschodnią, Skandynawię i Europę Zachodnią, aż do Londynu. W programie nie zabrakło ciekawych atrakcji. Uczestnicy wezmą udział w przeprawie promowej przez Zatokę Fińską, odwiedzą norweskie fiordy, a także najbardziej wysunięty na północ punkt Europy kontynentalnej - Przylądek Północny. 

Podróż potrwa 56 dni

Firma zapewnia, że turyści nie muszą martwić się o warunki. Wycieczka ma odbyć się w "specjalnym luksusowym autobusie przeznaczonym do komfortowych podróży" z regulowanymi fotelami, a na jego pokładzie ma znaleźć się maksymalnie 30 osób. W cenie znajdzie się również codzienne śniadanie, 30 obiadów i kolacji, a także pobyty w hotelach. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wszyscy będą mogli sobie pozwolić na taką przyjemność. Pakiet przygotowany przez Adventures Overland to wydatek rzędu 24 tys. dolarów, czyli ponad 100 tys. zł. 

Więcej o: