Pospiesz się, jeśli chcesz zaoszczędzić na wakacjach. Ostatni dzwonek na kilkaset złotych tańsze oferty

Choć do wakacji 2023 jeszcze daleko, to wiele osób rozgląda się już za ofertami biur podróży. Szalejąca inflacja nie napawa jednak optymizmem, ponieważ ceny poszły ostro w górę. Jest jednak sposób na to, by zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Wielu z nas snuje już plany o wakacjach. Okazuje się, że nie warto odkładać wcielenia ich w życie do ostatniego momentu. Tanie oferty last minute powoli wchodzą w zapomnienie. Co więcej, nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd z dnia na dzień - na przykład przez zobowiązania w pracy.

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Jak zaoszczędzić na wakacjach? Masz na to jeszcze kilka dni

Jeśli chcemy zaoszczędzić na wakacjach z biurem podróży nawet kilkaset złotych, to powinniśmy zdecydować się na zakup wycieczki jak najwcześniej. Przełom marca i kwietnia to czas, kiedy kończy się oferta przedsprzedaży w wielu biurach podróży. A zakup wycieczki w takiej ofercie często jest niezwykle atrakcyjny. Dzięki temu możemy cieszyć się nie tylko niższymi cenami, ale i przebierać w najlepszych hotelach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje w lipcu i sierpniu? Przełóż to na inny termin

Nie jest niespodzianką, że wycieczki organizowane w szczycie sezonu turystycznego, czyli w lipcu i sierpniu, będą najdroższe. Jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy rozważyć urlop w innych miesiącach. Warto rozglądać się za ofertami na wrzesień, październik oraz listopad. W grudniu, w okresie świątecznym, znów może być nieco drożej.

Kiedy kupować bilety lotnicze? Będzie taniej jeśli wybierzesz te dni

Kupowanie biletów na własną rękę również wymaga sprytu. Loty, które przypadają na weekend, będą droższe niż te, które odbywają się w środku tygodnia. Jeśli zależy nam na zredukowaniu kosztów, zdecydowanie powinniśmy wziąć to pod uwagę.

Więcej o: