Barcelona, czyli klejnot Hiszpanii. Turyści powinni jednak uważać na jej mroczną stronę

Barcelona wydaje się idealnym kierunkiem na wakacje. I rzeczywiście tak jest, ponieważ to prawdziwy klejnot Hiszpanii. Ci, którzy zamierzają się tam wybrać, powinni mieć jednak na uwadze również ciemną stronę miasta. Jakie tajemnice kryje Barcelona? Na co trzeba uważać podczas wakacji w Hiszpanii?

Barcelona przyciąga turystów z całego świata. Nic dziwnego, ponieważ to niezwykle piękne i klimatyczne miasto. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ atrakcji nie brakuje. Bogactwo zabytków, ciekawa historia i piękna przyroda to coś, co kochamy najbardziej.

Zobacz wideo Morze, wzgórza i powalające ceny mieszkań. "Perła Katalonii" kusi Lewandowskich

Mroczna strona Barcelony. Na to musisz uważać

Barcelona to wspaniałe miasto. Jednak w komentarzach pod nagraniami tiktokerki Konecka.Travel możemy przeczytać, że urlop w tym miejscu nie przypadł do gustu niektórym Polakom. Jedną z najczęściej pojawiających się wad są częste kradzieże. Okazuje się, że jadąc do Barcelony, trzeba mieć oczy dookoła głowy, ponieważ turyści są łatwym celem.

Grobla Olbrzyma w Irlandii Północnej Widowiskowe miejsce z "Gry o tron" istnieje. Miał wybudować je olbrzym

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dużym problemem są też nachalni sprzedawcy na plażach. Turyści skarżą się, że przez nich nie mogą w spokoju wypocząć.

Wakacje 2023. Barcelona potrafi zaskoczyć

Ci, którzy wybierają się z dziećmi do Barcelony, powinni wiedzieć, że na tamtejszych plażach biustonosz jest opcją, a nie nakazem. Opalanie się topless jest tu na porządku dziennym. Sporym minusem jest również unoszący się w Barcelonie przykry zapach, który jest uciążliwy szczególnie latem, gdy jest naprawdę gorąco. Zapach moczu, odchodów, marihuany, czy śmieci nie należy do najprzyjemniejszych zapachów, które mogą nas spotkać na wakacjach. A jednak są obecne.

Opuszczony żłobek w Gliwicach Opuszczony żłobek w Gliwicach. Odnotowano tam niepokojącą aktywność

Smród! To pierwsze, co poczułam w drodze z lotniska w Barcelonie

- skomentowała jedna z internautek.

Picie wody z kranu w Barcelonie zdaniem tiktokerki również nie jest dobrym pomysłem. Jak twierdzi, woda nie smakuje zbyt dobrze, choć urząd ds. zdrowia w Barcelonie potwierdził, że jest zdatna do picia.

Więcej o: