Park, który powstał, by chodzić w nim nago. Choć nudystów już nie ma i tak wyjątkowo się wyróżnia

Park Mużakowski powstał ponad 200 lat temu z inicjatywy księcia Hermanna von Pucklera-Muskau. Zgodnie z jego pomysłem było to miejsce, w którym mógłby chodzić i jeździć całkowicie nago. Dziś nie spotkamy już tutaj żadnego nudysty. Za to turystów jest multum.

Park Mużakowski nie bez powodu uważany jest za jeden z najpiękniejszych parków Europy. Co więcej, jako jedyne takie miejsce w Polsce trafił na listę UNESCO. Można przesiedzieć tu długie godziny, spędzając je na spacerowaniu i podziwianiu piękna przyrody.

Zobacz wideo Od ponad 20 lat w Polsce nie powstał żaden Park Narodowy. Dlaczego?

Park Mużakowski powstał, by chodzić w nim nago. To pomysł księcia

Park Mużakowski powstał około 200 lat temu. Był to pomysł księcia Hermanna von Pucklera-Muskau, który wykorzystując piękne tereny, chciał stworzyć coś wyjątkowego. Mężczyzna pragnął, by miejsce, które powstanie, nie ograniczało go pod żadnym względem. Chciał chodzić i jeździć po parku całkowicie nago.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Od 10 lat pobliskie tereny zlokalizowane na ziemi lubuskiej tworzą Park Krajobrazowy "Łuk Mużakowa". To ogromny obszar ponad 18 tys. hektarów.

Park Mużakowski to ogrom atrakcji dla turystów. Nie sposób się tu nudzić

Park Mużakowski to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Znajdują się tu m.in. trzy szlaki rowerowe, które doskonale urozmaicają pobyt w parku. Warto również wybrać się na spacer jedną z pieszych ścieżek. Nie zapomnijmy jednak o zabraniu ze sobą lornetki, ponieważ to istny raj dla miłośników przyrody. Znaleźć można tu pozostałości po dużej szubienicy, a także głaz, który zgodnie z legendami miał opuścić sam diabeł.

Kryje również wiele innych intrygujących pozostałości po dawnych czasach. Warto wybrać się tu na dłuższą wycieczkę, czy zorganizować rodzinny piknik w otoczeniu pięknej przyrody. Ciepłe dni zbliżają się wielkimi krokami, więc szkoda tego nie wykorzystać.

Więcej o: