Tanie wakacje za granicą? Żaden problem. Trzeba tylko wiedzieć, jak szukać ofert "last minute"

Tanie wakacje za granicą to marzenie każdego. Zwłaszcza że w dobie wysokiej inflacji z każdej strony bombardują nas podwyżki cen. Wiele osób zrezygnowało z wykupienia wycieczki, jednak jeśli chcemy zaoszczędzić i możemy pozwolić sobie na szybkie planowanie wyjazdu, warto postawić na last minute. Dokąd wyjechać? Analizujemy oferty.
Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Wakacje za granicą cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Odkąd latanie samolotem stało się powszechną praktyką dostępną cenowo dla każdego, biura podróży prześcigają się w ofertach. Mimo wysokiej inflacji nadal można znaleźć kilka perełek i odpocząć w egzotycznym miejscu.

Tanie wakacje za granicą. Last minute w Turcji!

Wakacje last minute to w uproszczeniu oferty dostępne z niewielkim wyprzedzeniem. Im bliżej do daty wyjazdu tym cena jest niższa. Choć nie każdy może z dnia na dzień pozostawić dom i obowiązki to niektóre wycieczki można wykupić z kilkutygodniowym wyprzedzeniem także po atrakcyjnej cenie.

Jeśli nie jesteśmy pewni jak poszukać ciekawej oferty, która będzie przede wszystkim warta swojej ceny, dobrym pomysłem jest skorzystanie z mediów społecznościowych. Na Facebooku istnieje wiele grup tematycznych poświęconym wakacjom last minute.

Stambuł jest wyjątkowo pięknym miejscem. Turcja jest bardzo popularnym kierunkiem na wakacje. Jednak w dobie wysokiej inflacji ceny na ten kierunek także wzrosły. Mimo to udało się nam znaleźć ciekawą ofertę last minute. W cenie 2 775 złotych za osobę możemy wyjechać już 30 marca na siedem dni. Oferta zamieszczona na stronie r.pl, ma w cenie przelot, zakwaterowanie, oraz śniadania i obiadokolacje.

Wakacje last minute TurcjaWakacje last minute Turcja Fot. Screen, r.pl

Last minute, wakacje w maju w słonecznej Albanii

Oferty last minute to nie tylko wycieczki na ostatnią chwilę. Biura podróży dają możliwość wykupienia wakacji z wyprzedzeniem pod warunkiem, że ściśle określone daty nie przeszkadzają klientom. Przykładem jest itaka.pl. Na stronie biura podróżny znaleźliśmy ofertę all inclusive w słonecznej Albanii. Osiem dni w czterogwiazdkowym hotelu z pełnym wyżywieniem kosztuje zaledwie 2 749 złotych za osobę. Warunkiem jest wyjazd 28 maja. Hotel cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów.

Last minute w AlbaniiLast minute w Albanii Fot. screen, itaka.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdzie jeszcze szukać ciekawych ofert last minute?

Jeśli nie mamy sprecyzowanych planów pod względem terminu lub kierunku warto skorzystać z dostępnych wyszukiwarek skupiających różne oferty. Przykładem jest portal wakacje.pl, lub travelplanet.pl. To tam znajdują się propozycje wyjazdów w różne strony świata oferowane przez wiele polskich biur podróży. 

Zaznaczając w wyszukiwarce opcję "last minute" wyświetliło się wiele możliwości wyjazdu. Pierwsza z brzegu oferta to koszt około 2 220 złotych za osobę. Za tę kwotę możemy polecieć na Cypr i spędzić tam siedem dni. Cena zawiera śniadanie i obiadokolację. Pobyt zaplanowany jest na termin od 18 do 25 kwietnia.

Last minute CyprLast minute Cypr Fot. Screen, wakacje.pl

Jeśli lubimy spontaniczne wyjazdy, to już 29 marca można wyjechać do Egiptu na osiem dni. Wycieczka do Taby w opcji all inclusive wynosi zaledwie 2 499 złotych za osobę. 

Wakacje do EgiptuWakacje do Egiptu Fot. Screen, travelplanet.pl

Więcej o: