To widowiskowe miejsce z "Gry o tron" istnieje naprawdę. Według legendy wybudował je olbrzym

Grobla Olbrzyma to wyjątkowe miejsce, które w szczególności pokochają fani "Gry o tron". Jednak ci, którzy nie obejrzeli ani jednego odcinka, również zachwycą się tą wyjątkową formacją skalną. Gdzie można ją znaleźć i jakie niespodzianki skrywa? Sprawdźmy.

Grobla Olbrzyma znajduje się w Irlandii Północnej, a dokładniej w hrabstwie Antrim. Legenda dotycząca jej powstania jest naprawdę wyjątkowa. Turyści przybywają tu tłumnie jednak nie tylko ze względu na nią. W pobliżu znajduje się bowiem miejsce, w którym kręcono kultowy serial "Gra o tron".

Zobacz wideo Mija 10 lat od emisji pierwszego odcinka "Gry o tron". To był szał!

Grobla Olbrzyma w Irlandii Północnej. Trafiła na listę UNESCO i do "Gry o tron"

Grobla Olbrzyma to wyjątkowa formacja skalna, która zrobi wrażenie na każdym miłośników oryginalnych, wręcz osobliwych miejsc na ziemi. Składa się z blisko 40 tys. bazaltowych kolumn, tworzących cypel. Co ciekawe, w pobliżu Groty Olbrzyma zauważyć można pamiątkową tablicę, z której możemy dowiedzieć się, że miejsce to trafiło na listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO.

To miejsce przyjazne turystom. Jak podaje bryk.pl, czeka tu na nich kilka interesujących pieszych szlaków. Jeden z nich pozwala podziwiać ślady olbrzymów. Inny zaś umożliwia podziwianie wyjątkowych klifów. Niezależnie od tego, którą trasę wybierzemy, powinniśmy zabrać ze sobą odpowiednie buty - najlepiej sprawdzą się te do trekkingu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gratką dla fanów "Gry o tron" jest znajdująca się w pobliżu Dark Hedges, czyli jedna z najpiękniejszych dróg w tym kraju. Przechodzili nią bohaterowie serialu. Charakteryzuje się pochylonymi drzewami, które potrafią świetnie tworzyć klimat - zarówno w dzień, jak i w nocy.

 

Legenda Grobli Olbrzymiej. Miał zbudować ją olbrzym

Jak się okazuje, Grobla Olbrzyma ma taką nazwę nie bez powodu. Według legendy miał zbudować ją sam olbrzym, który chciał przejść do Szkocji suchą stopą i tam pokonać swojego odpowiednika. Gdy udało mu się przejść, na własne oczy zobaczył, jak wielki jest szkocki olbrzym. Zabrał więc nogi za pas i w popłochu uciekł.

Żona pomogła mu przebrać się za dziecko. Gdy szkocki olbrzym dotarł do Irlandii i zobaczył, jak duże jest "dziecko", wystraszył się tego, jak muszą wyglądać duże olbrzymy. Uciekł z powrotem, ale po drodze porąbał Groblę, by olbrzymy z Irlandii nie mogły do niego dotrzeć.

Więcej o: