Nie znajdziesz lepszego miejsca na wiosenny urlop. Widoki jak z bajki i niskie ceny gwarantowane

Wraz z początkiem wiosny ciepłe promienie słoneczne już otulają wiele europejskich miast. Turyści mogą liczyć w nich na fantastyczną pogodę i przyjemne temperatury, które sprzyjają zwiedzaniu. Jeśli jeszcze dodamy do tego niskie ceny, otrzymamy prawdziwą mieszankę wybuchową! Taka właśnie jest Albania.

W ostatnim czasie Albania coraz bardziej zyskuje na popularności. Ten bałkański kraj przyciąga pyszną kuchnią, malowniczymi krajobrazami i niezwykle atrakcyjnymi cenami. Do tego stanowi idealny kierunek na wiosenne wypady. W kwietniu i maju turyści mogą liczyć tu na temperatury nawet w granicach 20 stopni Celsjusza. Dlaczego jeszcze warto tu przyjechać? 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Albania podbija serca podróżnych

Chociaż od wielu lat ogromną popularnością wśród Polaków cieszyła się Chorwacja, to teraz coraz większe zainteresowanie budzi jej "młodsza siostra". Turyści pokochali Albanię, a biura podróży wprowadziły ją na stałe do swojej oferty. 

Powodów tego jest co najmniej kilka. O ile przed laty wielkim magnesem były atrakcyjne ceny i efekt nowości, to obecnie kraj zyskuje na popularności także dzięki swoim walorom przyrodniczym i kulturowym

- wyjaśniła w rozmowie z wp.pl Turystyka Marzena German, ekspertka z Wakacje.pl.

Wyspa Sazan to dawna baza wojskowa. Sekretna wyspa z bunkrami i tunelami. Dawniej nie wszyscy mieli tu wstęp

Kobieta zauważyła, że ten bałkański kierunek ma ogromny potencjał turystyczny. Świadczy o tym fakt, że otwiera się na niego coraz więcej dużych międzynarodowych sieci hotelowych.

Kraj przyjazny dla portfela

Oczywiście dużą rolę w popularności Albanii wciąż mają niskie ceny. Na miejscu możemy znaleźć tanie noclegi, a także wyżywienie. Ekspertka z Wakacje.pl wskazuje jednak, że sytuacja może wkrótce ulec zmianie. 

Cenimy sobie ciągle jeszcze atrakcyjne ceny, choć tu warto podkreślić, że wraz z rosnącą popularnością kierunku będą one stopniowo się zmieniać

- dodała. 

Polacy tłumnie wyjadą na majówkę. Polacy rezerwują majówkowe wyjazdy na potęgę. Te miasta przeżyją oblężenie

Kraina jak z bajki

Albania zachwyca także malowniczymi i zróżnicowanymi krajobrazami. Oprócz piaszczystych plaż czekają tu na was góry, wspaniałe jeziora czy zabytkowe twierdze. Podczas wycieczki warto odwiedzić stolicę kraju - Tiranę, którą wyróżniają urokliwe, kolorowe uliczki i niepowtarzalny klimat. Miłośników perełek archeologicznych z pewnością zachwyci starożytne miasto Butrint, a wielbiciele przyrody docenią wizytę w Syri i Kalter ze źródłem o szmaragdowym kolorze. Do listy warto dodać także rejs po Jeziorze Koman! Piękne widoki gwarantowane. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: