Samolot zaczął kołować, a pasażer... wysiadać. Skończyło się nie tylko odwołanym lotem

Pasażer lotu linii lotniczych Delta Air Lines wysiadł z samolotu, kiedy rozpoczęło się kołowanie. Jego zachowanie zaskoczyło wszystkich obecnych. Inni pasażerowie musieli polecieć później innym samolotem.

25 marca 2023 roku podczas startu samolotu lecącego z Los Angeles do Seattle jeden z pasażerów zdecydował się wysiąść z maszyny. Skorzystał ze specjalnej zjeżdżalni służącej do ewakuacji. Mężczyzna, który wywołał zamieszanie został skierowany do szpitala na badania pod kątem zdrowia psychicznego. 

Zobacz wideo Pchał samochód „pod prąd". Był pod wpływem narkotyków

Opuścił pokład podczas kołowania. Wcześniej rozmawiał ze stewardesą

Jak podaje dziennik "The Independent", podczas kołowania Boeinga 737 jeden z pasażerów zdecydował się wysiąść z samolotu. Według relacji świadków nietypowej sytuacji mężczyzna opuścił maszynę po rozmowie ze stewardesą. Pasażerowie usłyszeli, jak pyta kobietę o to, co ma teraz zrobić. Kiedy ta poprosiła go o zajęcie miejsca, mężczyzna otworzył drzwi i wysiadł z samolotu. 

Pasażer zmienił pozycję dźwigni i skorzystał ze zjeżdżalni ewakuacyjnej

Niesforny pasażer wbrew prośbom stewardesy podbiegł do drzwi, zmienił pozycję dźwigni i, kiedy ta się rozwinęła i napompowała, zjechał po niej na ziemię. Mężczyzna chciał, aby podwieźli go pracownicy obsługujący pojazd do transportu bagaży. Pasażer od razu został zatrzymany, a na miejsce zostały wezwane odpowiednie służby.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala

Po przybyciu policji pasażer, który wysiadł z samolotu, został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia badań w kierunku sprawdzenia jego zdrowia psychicznego. Całe zajście spowodowało, że lot został odwołany, a reszta pasażerów, którzy lecieli z Los Angeles do Seattle, musiała polecieć tam później, inną maszyną. 

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: