Turystki us造sza造 dziwny d德i瘯 z torby i zamar造. "Chcia造鄉y jak najszybciej wr鏂i do domu"

Wielu z nas marzy o b這gim wypoczynku z prawdziwego zdarzenia na jednej z rajskich wysp. Palmy, ciep貫 promienie s這neczne i lazurowa woda wydaj si idealn opcj do na豉dowania baterii. Jednak jak si okazuje, nawet w raju mo瞠 czyha na nas wiele zagro瞠, o czym przestrzega australijska turystka.

Emily Sinclair wraz ze swoją partnerką Jane postanowiły wypocząć na słynnej indonezyjskiej wyspie. Zatrzymali się w jednej z willi w miejscowości wypoczynkowej Amed, na wschodnim wybrzeżu Bali. W pewnym momencie zorientowały się, że z jednej z ich toreb wydobywa się dziwny dźwięk. 

Zobacz wideo Zanurkował w wodach koło Bali, a tam... morze śmieci

Turyści na Bali przestrzegają

Kiedy urlopowiczki zaczęły szukać źródła hałasu, z ich torby wypadł niewielki przedmiot przypominający monetę. Okazało się, że była to zawieszka Apple Airtag, czyli urządzenie śledzące, którego celem jest pomoc właścicielom w zlokalizowaniu ich przedmiotów osobistych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kobiety nie posiadały żadnych produktów firmy Apple, a przed pakowaniem się na wycieczkę oboje całkowicie opróżniły torby. 

Bateria również została wyprodukowana w Indonezji

- napisała kobieta w poście na grupie Bali Bogans na Facebooku.

Zmiana planów

Australijki natychmiast zdemontowały urządzenie i postanowiły zmienić swoje plany. Mimo że w Amed pozostało im jeszcze osiem nocy, to jeszcze tego samego dnia wezwały taksówkę do oddalonej o trzy godziny Kuty. Chciały znaleźć się w bardziej zaludnionym obszarze, z dala od podejrzanego przedmiotu. Ostatecznie całkowicie skróciły też całą podr騜.  

Miałyśmy lecieć do domu do Australii 1 kwietnia, ale zapłaciłyśmy za zmianę lotu i przyleciałyśmy w poniedziałek rano. Cała sytuacja trochę zniszczyła całe wakacje, a na Bali nie mogłyśmy zrelaksować się ani czuć się bezpiecznie

- wyjaśniła Sinclair w rozmowie z 7NEWS.com.au.

Nie mieliśmy pojęcia, dlaczego ani jak to znalazło się w torbie Jane, ale czułyśmy, że jeśli ktoś zadał sobie trud, aby go tam włożyć, zamierzał go użyć [...] Tak więc naprawdę nas to przestraszyło i chciałyśmy jak najszybciej wrócić do domu

- dodała.

Internauci komentują

Emily dołączyła do facebookowej grupy dla Australijczyków podróżujących na Bali, by ostrzec ich przed podobnymi sytuacjami. Choć niektórzy byli przerażeni, inni próbowali uspokoić komentujących. 

AirTags są specjalnie zaprojektowane, aby nie mogły być używane do śledzenia ludzi. Jeśli czyjś AirTag znajdzie się w twoich rzeczach, twój iPhone zauważy, że podróżuje z tobą i wyśle ci ostrzeżenie

- pisał jeden z użytkowników. 

Jednak jak donosi "The Mirror" od momentu wprowadzenia urządzeń na rynek, AirTagi są wykorzystywane przez przestępców do śledzenia ludzi. Na początku marca Montana Brown, uczestniczka "Love Island" informowała, że znalazła przedmiot w swojej torbie po wylądowaniu w Los Angeles.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wi璚ej o: