Zaskakujące odkrycie w Egipcie. Archeolodzy natrafili na tysiące zmumifikowanych głów

Archeolodzy z Uniwersytetu Nowojorskiego dokonali niezwykłego odkrycia. Podczas prac w Egipcie udało im się natrafić na ponad 2 tys. zmumifikowanych baranich głów oraz ogromny budynek z epoki szóstej dynastii. Niektóre ze znalezisk mogą ??liczyć nawet ponad 4,3 tys. lat.

W sobotę, 25 marca egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności poinformowało o kolejnych zaskakujących odkryciach badaczy. Amerykańska misja archeologiczna z Uniwersytetu Nowojorskiego w ostatnim czasie prowadziła prace na terenie Świątyni Króla Ramzesa II w Abydos. Ich badania okazały się niezwykle owocne. Na północnym obszarze budowli odnaleziono tajemniczy magazyn. 

Zobacz wideo Niecodzienne znalezisko w samym centrum miasta. Ma ponad 500 lat. Zobaczyliśmy je z bliska

Odkryli tysiące zmumifikowanych zwierząt w Egipcie

Archeolodzy odkryli nie tylko co ponad 2 tys. zmumifikowanych baranich głów, ale także innych zwierząt, w tym kóz, psów, krów, saren i strusi. Jak podaje egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności, podejrzewa się, że szczątki były formą uczczenia Ramzesa II około tysiąc lat po jego śmierci. W tym okresie Egipcjanie wykorzystywali zwierzęta do składania ofiar. 

Archeolodzy odnaleźli kompletną egipską Księgę Umarłych (hieroglify, zdjęcie poglądowe) Dokonali tego po raz pierwszy od 100 lat. Niezwykłe odkrycie archeologów

Niektóre znaleziska mogą liczyć nawet ponad 4300 lat. Zdaniem dr Mustafa Waziri, sekretarza generalnego Najwyższej Rady ds. Archeologii to wyjątkowe odkrycie pozwala na poznanie nowych, ważnych szczegółów na temat historii Świątyni Króla Ramzesa II. 

Nie tylko szczątki zwierząt

W trakcie prac badacze natrafili także na ogromny budynek pochodzący z szóstej dynastii Starego Królestwa. Jak przekazało ministerstwo, budowla wyróżniała się "charakterystycznym i unikatowym projektem architektonicznym" i ścianami o grubości około pięciu metrów. W środku odnaleziono papirusy, posągi, pozostałości drzew, a nawet skórzane buty i ubrania.

Archeolodzy cyfrowo rozpakowali mumię liczącą 2300 lat Tajemnica "złotego chłopca". Cyfrowo rozpakowali mumię liczącą 2300 lat

Badacze będą kontynuować prace na miejscu, aby dowiedzieć się więcej o jego historii, a także zbadać i udokumentować to, co odkryto podczas obecnego sezonu wykopalisk

- podsumował resort. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: