Ta wyspa to lepszy wybór niż Malta czy Ibiza. Jest tam spokojnie, pięknie i przede wszystkim tanio

Wiosna dopiero się zaczęła, jednak Polacy już teraz rezerwują urlopy i wakacje na nadchodzące tygodnie. Niestety rosnące ceny sprawiają, że miłośnicy dalekich podróży zmuszeni są szukać korzystniejszych cenowo opcji. Z pomocą przychodzi atrakcyjnie turystycznie Malta.

Polacy od lat chętnie wyjeżdżają na południe Europy, a nawet północ Afryki. Po wielu miesiącach w polskim klimacie wielu z nas marzy się chwila odpoczynku w słonecznym i pięknym miejscu. Poza typowymi kierunkami wakacyjnymi jak Włochy, czy Grecja coraz większą popularnością cieszy się również Malta. Spodoba się tu turystom szukającym spokoju i oddechu od codziennego pędu.

Spokojna wyspa Gozo idealna na urlop

Malta to nie tylko wyspa, ale również cały archipelag składający się z siedmiu wysp, tworzących państwo wyspiarskie. Najpopularniejsza i największa z nich, o tej samej nazwie co cały kraj jest najczęściej wybieranym kierunkiem urlopowym. Można tam zarówno wypocząć, jak i wyszaleć się w przybrzeżnych barach. Na miejscu organizowane są również klimatyczne wycieczki krajoznawcze, a turyści mogą odwiedzić wiele ciekawych muzeów, punktów widokowych, czy pięknych plaż. Jednak równie warta odwiedzenia jest nieco mniejsza wyspa Gozo. Nazywana jest oazą spokoju i w opozycji do głośnej i żywej Malty, mniejsza wyspa oferuje wachlarz zdecydowanie mniej dynamicznych atrakcji. Nie oznacza to jednak, że na Gozo jest nudno. Więcej tam dzikiej natury i uroczych, małych miejscowości. Dodatkowym plusem jest fakt, że jest tam również znacznie taniej. To ogromny plus w dzisiejszych czasach, stąd warto rozważyć wyjazd w tym kierunku.

Zobacz wideo Nadmorski zachód słońca z dala od tłumu? Odkrywamy Gdynię

Co warto zobaczyć na miejscu?

Gozo słynie z darmowych atrakcji, czyli zachwycających terenów naturalnych, dlatego planując zwiedzanie na myśl od razu nasuwają się klify Sanap i Ta Cenc. Widoki, które tam można podziwiać zapierają dech w piersiach. Równie piękny i majestatyczny jest most skalny Wied il-Mielah z widokiem na morze, klify i ogromny wąwóz. Warto zatrzymać się także Cittadelli, zabytkowej fortecy z XVII wieku, skąd rozciąga się najlepszy widok na całą wyspę. Podczas wycieczki nie można ominąć też urokliwych wsi oraz osad rybackich, czy spokojnych, piaszczystych plaż z turkusową wodą. Gozo będzie więc idealnym miejscem na urlop dla osób spragnionych kontaktu z naturą i turystów, którzy nie przepadają za imprezami do białego rana.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: