Ta wyspa to lepszy wybór niż Malta czy Ibiza. Jest tam spokojnie, pięknie i przede wszystkim tanio

Wiosna dopiero się zaczęła, jednak Polacy już teraz rezerwują urlopy i wakacje na nadchodzące tygodnie. Niestety rosnące ceny sprawiają, że miłośnicy dalekich podróży zmuszeni są szukać korzystniejszych cenowo opcji. Z pomocą przychodzi atrakcyjnie turystycznie Malta.

Polacy od lat chętnie wyjeżdżają na południe Europy, a nawet północ Afryki. Po wielu miesiącach w polskim klimacie wielu z nas marzy się chwila odpoczynku w słonecznym i pięknym miejscu. Poza typowymi kierunkami wakacyjnymi jak Włochy, czy Grecja coraz większą popularnością cieszy się również Malta. Spodoba się tu turystom szukającym spokoju i oddechu od codziennego pędu.

Beskidy mogą pochwalić się pięknymi schroniskami. Najpiękniejsze schroniska w Beskidach. Te miejsca nie mają sobie równych

Spokojna wyspa Gozo idealna na urlop

Malta to nie tylko wyspa, ale również cały archipelag składający się z siedmiu wysp, tworzących państwo wyspiarskie. Najpopularniejsza i największa z nich, o tej samej nazwie co cały kraj jest najczęściej wybieranym kierunkiem urlopowym. Można tam zarówno wypocząć, jak i wyszaleć się w przybrzeżnych barach. Na miejscu organizowane są również klimatyczne wycieczki krajoznawcze, a turyści mogą odwiedzić wiele ciekawych muzeów, punktów widokowych, czy pięknych plaż. Jednak równie warta odwiedzenia jest nieco mniejsza wyspa Gozo. Nazywana jest oazą spokoju i w opozycji do głośnej i żywej Malty, mniejsza wyspa oferuje wachlarz zdecydowanie mniej dynamicznych atrakcji. Nie oznacza to jednak, że na Gozo jest nudno. Więcej tam dzikiej natury i uroczych, małych miejscowości. Dodatkowym plusem jest fakt, że jest tam również znacznie taniej. To ogromny plus w dzisiejszych czasach, stąd warto rozważyć wyjazd w tym kierunku.

Zobacz wideo Nadmorski zachód słońca z dala od tłumu? Odkrywamy Gdynię

Co warto zobaczyć na miejscu?

Gozo słynie z darmowych atrakcji, czyli zachwycających terenów naturalnych, dlatego planując zwiedzanie na myśl od razu nasuwają się klify Sanap i Ta Cenc. Widoki, które tam można podziwiać zapierają dech w piersiach. Równie piękny i majestatyczny jest most skalny Wied il-Mielah z widokiem na morze, klify i ogromny wąwóz. Warto zatrzymać się także Cittadelli, zabytkowej fortecy z XVII wieku, skąd rozciąga się najlepszy widok na całą wyspę. Podczas wycieczki nie można ominąć też urokliwych wsi oraz osad rybackich, czy spokojnych, piaszczystych plaż z turkusową wodą. Gozo będzie więc idealnym miejscem na urlop dla osób spragnionych kontaktu z naturą i turystów, którzy nie przepadają za imprezami do białego rana.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Linie lotnicze zapowiadają nowe kierunki (zdjęcie ilustracyjne) Linie lotnicze zapowiadają nowe kierunki. Aż 15 nowości na wakacje

Więcej o: