Najsłodsi mieszkańcy polskich zoo podbijają serca gości. "Co chwilę muszą lądować u mamy na dywaniku"

Młode zwierząt wprawiają w zachwyt ludzi na całym świecie. Małe łapki, niezdarne ruchy i urocze spojrzenia potrafią poruszyć serca niejednego twardziela - w szczególności, kiedy maluchom towarzyszy także opiekuńcza matka. Jesteście gotowi? Od zdjęć tych słodziaków może wam podskoczyć cukier!

Wypad do zoo to fantastyczny sposób na spędzenie czasu z bliskimi, a także na urozmaicenie wycieczki do innego miasta, szczególnie wiosną. Ciepłe promienie słoneczne sprzyjają spacerom po ogrodach i podziwianiu ciekawych okazów zwierząt oraz ich intrygujących zachowań. Wizyta staje się jeszcze lepsza, kiedy na miejscu czekają na nas małe futrzane stworzenia.

Zobacz wideo Czy wilki są zagrożeniem dla ludzi?

Najpiękniejsze młode z polskich zoo 

W zeszłym roku we wrocławskim zoo pojawił się nowy mieszkaniec. Mangaba rudoczelna jest gatunkiem afrykańskiej małpy z rodziny koczkodanowatych, który znajduje się w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych. To właśnie jedna z tych niezwykłych samic o rdzawej czuprynie urodziła malucha. Na zdjęciu opublikowanym przez ogród zoologiczny możemy zobaczyć uroczą, małą małpę, kurczowo trzymającą się mamy. 

Te futrzaki zachwycają

We wrześniu 2022 roku w gdańskim zoo na świat przyszły małe gepardy, a ogród chętnie dzielił się ich pierwszymi chwilami w mediach społecznościowych. Dwumiesięczne zwierzaki radośnie biegały, bawiły się i zdobywały nowe umiejętności na wybiegu. Niedawno na Facebooku pojawiło się najnowsze zdjęcie kociaków. Choć już nieco podrosły, to odwiedzający wciąż mogą je obserwować podczas zapasów, zabaw z piłkami i wyścigów. 

Jeśli posiadacie młodsze rodzeństwo, to na pewno miewaliście podobne sytuacje, że któreś z was musiało się tłumaczyć za swoje wybryki. Patrząc na poczynania naszej młodzieży, podejrzewamy, że muszą co chwilę lądować u mamy na dywaniku

- żartowali autorzy posta. 

Słodkie lenistwo w Łodzi

Na początku stycznia 2023 roku łódzkie zoo ogłosiło konkurs na imię dla małego leniwca, publikując uroczą "sesję rodzinną" z mamą. Futrzaki beztrosko razem zwisały z gałęzi i dzieliły się jedzeniem. Ostatecznie internauci zdecydowali nazwać go na cześć słynnego bohatera "Epoki Lodowcowej" - leniwca Sida. 

W zoo w Łodzi spotkacie też przesłodkie czerwone pandy! 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: