Ryanair wycofuje się z jednego z największych lotnisk w Polsce? Ale pojawił się na innym

Ryanair to tanie linie lotnicze, które szczególnie upodobali sobie Polacy. Nie wszystkim więc będzie na rękę fakt, że przewoźnik wycofuje się z Modlina. Zapowiada jednak wielki powrót na lotnisko, z którego wycofał się w 2017 roku.

Ryanair to irlandzkie tanie linie lotnicze z siedzibą w Dublinie. Ci, którzy szukają tanich lotów, z pewnością je znają. I choć przewoźnik wycofuje się z Modlina, to jeszcze nic straconego. Zgodnie z zapowiedzią Ryanair, tanie loty na Mazowszu i tak będą dostępne.

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Ryanair wycofuje się z Modlina?  Ale to nie koniec tanich lotów z Mazowsza

Jak podaje "Super Express", Ryanair poinformował o planach wycofania się z Modlina. Z komunikatu linii lotniczych wynika, że lotnisko nie podjęło współpracy z linią lotniczą w dalszym rozwoju. Ponadto wskazano, że władze lekceważą możliwość utraty nowych tras, a także obecnych połączeń.

Więcej informacji z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli zarząd lotniska w Modlinie oraz udziałowcy, w tym władze regionalne, nie podejmą działań, będą w przyszłości musieli wytłumaczyć mieszkańcom, dlaczego nie byli zainteresowani rozwojem lotniska i regionu. Tymczasem Ryanair będzie nadal rozwijał siatkę połączeń na tych lotniskach w Polsce i Europie, którym zależy na zwiększeniu ruchu i które są w stanie zagwarantować niskie koszty

- powiedział prezes Buzz Michał Kaczmarzyk, cytowany przez "Super Express".

Ryanair opuszcza Modlin. Ale wrócił na lotnisko Chopina

Ci, którzy korzystają z tanich linii lotniczych Ryanair, nie muszą się martwić. Choć w 2018 roku przewoźnik opuścił lotnisko Chopina, powrócił. 26 marca wystartowały pierwsze loty. Nowe trasy łączą stolicę Polski z Alicante, Majorką, Pafos, Brukselą-Charleroi i Wiedniem.

Więcej o: