Najchętniej wybierane kierunki na wakacje 2023 r. Te trzy topowe i tanie państwa wybierają Polacy

Planowanie tegorocznych wakacji pod kątem niskich wydatków może być nie lada wyzwaniem. Jak się jednak okazuje, na Starym Kontynencie nadal znajdziemy niskobudżetowe perełki, które oferują całą gamę atrakcji i pięknych widoków. Te trzy kierunki Polacy wybierają najchętniej, a podium rozchwytywane jest od lat.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje w 2023 r. planujemy przede wszystkim pod kątem budżetowym - szalejąca inflacja nie daje za wygraną, jednak tanie podróżowanie nadal jest możliwe. W Europie znajdziemy ciekawe i piękne kraje, których odwiedziny wcale nie muszą wiązać się z dużym wydatkiem - nawet w sezonie letnim. 

Tanie wakacje 2023 r. w Europie

Z biegiem lat preferencje wakacyjne nieustannie się zmieniają, są jednak miejsca w Europie, gdzie Polacy nadal niezmiennie i chętnie podróżują. Wyznacznikiem są nie tylko piękne widoki, ciekawa kultura czy bogata lista atrakcji - te kierunki są przede wszystkim tanie! 

Podium od lat zajmuje słoneczna Bułgaria, która króluje pod kątem taniego wypoczynku. Cena tygodniowego urlopu w Złotych Piaskach oscyluje w granicach 1500 zł od osoby bez wyżywienia w szczycie sezonu letniego tzn. w czerwcu lub lipcu. W pozostałych miesiącach jest znacznie taniej. Uwielbianym przez Polaków punktem są oczywiście Złote Piaski i Złoty Brzeg - oba miejsca charakteryzują się malowniczym wybrzeżem, szeroką gamą atrakcji i oczywiście gwarantowaną pogodą. Warto wspomnieć także o imprezowej sławie miejsca, która co roku kusi dużą ofertą klubową i festiwalową. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Wakacje w Czarnogórze, czyli europejska perełka za grosze

Kolejnym punktem na mapie jest malownicza Czarnogóra, która od jakiegoś czasu jest rozchwytywanym celem wakacyjnym Polaków. Nie ma w tym nic dziwnego - jest nieco drożej niż w Bułgarii, stawki jednak nadal są przystępne. Wypoczynek w tym słonecznym państwie zaczyna się od kwoty 2000 zł od osoby bez wyżywienia w sezonie letnim. Czarnogóra to przede wszystkim ciekawa kultura, bajkowe plaże, smaczne jedzenie i ciekawe zabytki, które licznie wyłaniają się z zielonego pejzażu. Wśród najpopularniejszych miasto możemy wymienić Kotor, słynący z licznych perełek architektonicznych. W tym pięknym kraju niemal każdy znajdzie coś dla siebie - warto jednak wspomnieć, że Czarnogóra to mekka dla żeglarzy i fanów wszelakich sportów wodnych. 

Albański raj - tani kierunek na wakacje 2023 r. 

Trzecim spośród najchętniej wybieranych kierunków jest Albania. Podobnie jak w wyżej wymienionych, ceny za wakacyjny wypoczynek zbliżone są do 2000 zł za osobę. Wybierając ten zakątek, nie trzeba się zatem martwić o wysokie stawki za usługi, atrakcję czy jedzenie. To jednak niejedyny plus - poza plażowaniem i korzystaniem z typowych atrakcji warto odwiedzić np. miasto tysiąca okien, przepłynąć Lake Koman czy odwiedzić Park Narodowy Butrint, będący miejscem wielu różnorodnych ekosystemów i zachwycających stanowisk archeologicznych. 

Więcej o: