Tak leczono w Krynicy-Zdrój. Zdjęcia sprzed stu lat mrożą krew w żyłach. Są jak z horroru [GALERIA]

Krynica-Zdrój to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Działa od 1807 roku i jest oblegane przez osoby, które chcą podreperować swoje zdrowie. Nie wszyscy wiedzą jednak, że podczas II wojny światowej leczyli się tam żołnierze.

Zdjęcia z okresu II wojny światowej, kiedy to w Krynicy-Zdroju leczyli się i rehabilitowali żołnierze, potrafią zmrozić krew w żyłach. Na stronie internetowej Archiwów Państwowych możemy obejrzeć wiele z nich.

Zobacz wideo Masz planowany pobyt w szpitalu? Nie zapomnij spakować tych rzeczy!

Krynica-Zdrój sprzed stu lat. Metody leczenia potrafią zjeżyć włos na głowie

W zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego możemy natrafić na zdjęcia z Krynicy-Zdrój sprzed stu lat. Od niektórych z nich włos wręcz jeży się na głowie. Metody, które wówczas stosowano, potrafią zmrozić krew w żyłach. Na zdjęciach z tego okresu można zobaczyć żołnierzy przebywających w niemieckim sanatorium wojskowym. Jak podaje "Gazeta Krakowska", to właśnie dzięki ich obecności, Krynica-Zdrój przetrwała II wojnę światową. Tuż po jej zakończeniu przystąpiono do rozbudowy i scalono bazę leczniczą z noclegową. Ucierpiała na tym jednak dodatkowa infrastruktura - obiekty sportowe, rekreacyjne i gastronomiczne.

Przerażające zabiegi w Krynicy-Zdrój. Zdjęcia żołnierzy mrożą krew w żyłach

W Narodowym Archiwum Cyfrowym znajduje się wiele zdjęć z okresu II wojny światowej, kiedy to z uzdrowiska Krynica-Zdrój korzystało wielu niemieckich żołnierzy. Niektóre fotografie zdecydowanie potrafią zmrozić krew w żyłach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Krynica-Zdrój sprzed stu latKrynica-Zdrój sprzed stu lat Fot. Archiwa Państwowe

Kolejna fotografia przedstawia niemieckich żołnierzy, którzy korzystają z zabiegu naświetlania lampami kwarcowymi.

Krynica-Zdrój sprzed stu latKrynica-Zdrój sprzed stu lat Fot. Archiwa Państwowe

Krynica-Zdrój sprzed stu latKrynica-Zdrój sprzed stu lat Fot. Archiwa Państwowe

Krynica-Zdrój sprzed stu latKrynica-Zdrój sprzed stu lat Fot. Archiwa PaństwoweWięcej o: