Nowa linia lotnicza uruchomi loty naddźwiękowe. "Od 2026 roku, pojawią się innowacyjne samoloty"

Saudyjska linia NEOM Airlines pracuje nad zupełnie nowym wymiarem podróżowania. Pierwsze rejsy planowane są już na końcówkę 2024 roku. Jednak przełomowe loty z wykorzystaniem nowoczesnej technologii mają obywać się od 2026 roku. Czego mogą spodziewać się pasażerowie? Zdradzamy szczegóły.
Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Linie lotnicze NEOM Airlines od 2024 roku będą oferowały loty bezwizowe. Pierwsze rejsy rozpoczną się z lotniska NEOM Bay Airport w Arabii Saudyjskiej. Jednak to dopiero początek. W planach jest wybudowanie nowego portu lotniczego oraz korzystanie z nowoczesnej i zaawansowanej technologii.

Nie uwierzysz co zrobili pilotując samolot. Narazili tym bezpieczeństwo wszystkich. Urządzili sobie ucztę w kokpicie. Mogli poważnie uszkodzić samolot

Loty naddźwiękowe, czyli ultranowoczesne samoloty od 2026 roku

Nowa linia lotnicza rozpocznie działalność pod koniec 2024 roku. Oferta będzie skierowana zarówno do turystów, mieszkańców jak i partnerów handlowych miasta Neom zlokalizowanego w Arabii Saudyjskiej. Początkowo loty będą odbywały się z istniejącego już lotniska. Natomiast zgodnie z planem niedalekiej przyszłości ma powstać Neom International Airport i to z tego miejsca będą realizowane nowoczesne rejsy.

W pierwszej kolejności z lotniska NEOM Bay, które jest już otwarte z lotami Saudia w kraju, a także do Londynu i Dubaju, a następnie z międzynarodowego lotniska NEOM w późniejszym etapie

- czytamy na portalu "Arabian Business".

Jednak na najnowszą technologię będzie trzeba jeszcze zaczekać. Zagraniczne media informują, że rejsy naddźwiękowe będą realizowane od 2026 roku.

Począwszy od 2026 roku, pojawią się u nas nowe innowacyjne samoloty elektryczne, napędzane wodorem lub naddźwiękowe oraz wnętrza nowej generacji

- informuje prezes linii lotniczych NEOM Airlines, Klaus Goersch.

Ta nowa przyszłość jest tym, co budujemy w północno-zachodniej części Arabii Saudyjskiej

- dodał.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lotnisko (zdjęcie ilustracyjne) Przewoził w walizce sześć niebezpiecznych zwierząt. Powód szokuje

Ambitne plany linii lotniczej. "Nowa definicja rozrywki na pokładzie"

Prezes NEOM Airlines zaznacza także, że nowoczesne samoloty będą wyjątkowe także pod innym względem. Celem firmy jest dbałość o komfort pasażerów oraz dostarczenie odpowiedniego poziomu rozrywki. Dlatego na pokładzie fruwających maszyn ma być dostępny szybki internet 6G. To nie wszystko, pasażerowie będą mogli skorzystać z dużych ekranów dostępnych przy każdym siedzeniu oraz z gier i technologii czatu.

Celem jest uczynienie podróży tak bezproblemową, jak to tylko możliwe. Ze względu na fakt, że budujemy nową destynację, nowe lotniska i nową linię lotniczą w tym samym czasie, istnieje poczucie, że możemy osiągnąć to na poziomie, który po prostu nie był wcześniej spotykany

- czytamy wypowiedź Klausa Goerscha dla portalu "Arabian Business".

Warto dodać, że nowe linie lotnicze planują wykorzystanie technologii biometrycznej opartej na rozpoznawaniu twarzy. Tego rodzaju rozwiązanie ma zastąpić bramki na lotnisku i umożliwić podróże bezwizowe.

Więcej o: