Najszczęśliwszy kraj na świecie organizuje konkurs. Możesz wyjechać zupełnie za darmo, jeśli spełniasz ten warunek

Finlandia została laureatem światowego konkursu World Happiness Report. Oznacza to, że mieszkańcy tego kraju są najszczęśliwszymi obywatelami na świecie. Co więcej, twierdzą, że takiego podejścia do życia da się nauczyć. Z tego powodu chcą zorganizować ogromne przedsięwzięcie.

Organizacja Sustainable Development Solutions Network (SDSN) co roku organizuje interesujący ranking. Bierze on pod uwagę przede wszystkim samopoczucie mieszkańców i ich opinie o swojej ojczyźnie, ale również wielkość produktu krajowego brutto, perspektywy życiowe czy inne ważne czynniki. W ten sposób powstaje ranking "najszczęśliwszych krajów świata", w którym to Finlandia od sześciu lat zajmuje konsekwentnie pierwsze miejsce. Teraz to właśnie Finowie chcą uczyć innych szczęścia.

Okazało się, że ich miejsca w samolocie nie istniały. Po wejściu na pokład przecierali oczy ze zdziwienia. Ich miejsca nie istniały

Warsztaty z bycia szczęśliwym

Władze Finlandii planują ufundować wycieczkę dziesięciu osobom z zagranicy, by te mogły w pełni za darmo odwiedzić skandynawski kraj i wziąć udział w warsztatach zatytułowanych "Masterclass of Happiness". Zajęcia trwać mają cztery dni, a laureaci będą pracować pod okiem trenerów. Warsztaty obejmą cztery bloki: naturę i styl życia, zdrowie i równowagę, projektowanie i codzienność oraz jedzenie i dobre samopoczucie. Finowie zdradzą swoje tajniki dbania o psychikę, zwrócą uwagę na ważną rolę, jaką odgrywa w ludzkim życiu środowisko i nauczą swoich uczniów jak w łatwy sposób zdrowo się odżywiać.

Warsztaty "Masterclass of Happiness" odbędą się w Kuru Resort w dniach 12-15 czerwca i dla wybranej dziesiątki będą całkowicie darmowe. Fiński rząd pokryje również koszty podróży.

Zobacz wideo Fiński sposób na bezdomność: mieszkania zamiast schronisk

Jak dostać się do finałowej dziesiątki?

Najważniejszym warunkiem jest ukończenie 18 roku życia. Na warsztaty udać się mogą jedynie dorośli. To jednak nie wszystko. Aby wziąć udział w preselekcjach, należy w mediach społecznościowych, a dokładniej na Instagramie lub TikToku udostępnić autorski film, w którym udowodnimy, że mamy w sobie ukrytego "wewnętrznego Fina". Zgłaszać mogą się ludzie z całego świata i robią to na różne sposoby. Jedni w filmikach tańczą do fińskiej muzyki w środku lasu, inni pokazują zdjęcia z podróży i opowiadają o tym czego ich nauczyły. Nie ma więc żadnych ograniczeń i warto ponieść się wyobraźni.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chciał przemycić do Polski nielegalne przedmioty. Zatrzymali go do kontroli na granicy. Szok, co celnicy znaleźli w bagażniku

Więcej o: