Niebezpieczne i szokujące spotkanie na stoku narciarskim. Dzikie zwierzę biegało między turystami [WIDEO]

Do nietypowego spotkania doszło na jednym ze stoków w słowackich Tatrach. Jeden ze zjeżdżających wówczas snowboardzistów nagrał wideo jak wśród szusujących ludzi biega... niedźwiedź. Zarówno turyści, jak i zwierzę byli zaskoczeni tą sytuacją.

W Tatrach mieszka wiele zwierząt. Spotkać tam można rysie, wilki, świstaki, ale również niedźwiedzie. Jednego z nich spotkali turyści i sportowcy spędzający czas wolny na tatrzańskim stoku. Zwierzę wydawało się jednak wystraszone i oszołomione obecnością takiej ilości ludzi.

Nieoczekiwane spotkanie. Niedźwiedź biegł w ich stronę

W Tatrzańskiej Łomnicy w słowackich Tatrach Wysokich znajduje się lubiany przez turystów ośrodek narciarski, gdzie swój wolny czas spędzają setki amatorów białego szaleństwa. To właśnie tam szusowali snowboardziści, którzy przeżyli na stoku chwile grozy. Nagle podczas zjazdu w stronę jednego z nich zaczął pędzić niedźwiedź. Mężczyzna zatrzymał się, lecz wystraszone zwierzę zaczęło uciekać w stronę szczytu. Zjeżdżający z Łomnicy nie byliby nawet świadomi, że pomiędzy krzewami wymija ich dzikie zwierzę, gdyby nie wykrzykiwane ostrzeżenia.

Niedźwiedź nie chciał jednak nikogo skrzywdzić, dlatego starał się omijać snowboardzistów i finalnie uciekł, podążając w stronę wierzchołka góry. Choć grupie sportowców udało się dostrzec niedźwiedzia z bezpiecznej odległości, a ten nikogo nie zaatakował, nie oznacza to, że sytuacja nie mogła potoczyć się znacznie gorzej.

Nagranie słowackiego snowboardzisty, Šamota Vyla Akletelyva, udostępnił na Facebooku profil Tatromaniak. Sytuację skomentowali również internauci.

Trzy dni łaziłam po górach z nadzieją, że spotkam niedźwiadka z bezpiecznej odległości i nic... a tu takie nagranie się trafia

- pisze jedna z obserwatorek profilu.

Nic zabawnego, widać, że misiek zdezorientowany i wystraszony, ludzie wszędzie włażą.
Obudził się z zimowego snu. Gdyby zmienił kierunek biegu już by im tak wesoło nie było

- dodają kolejni internauci.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Wiosna w Tatrach. Zwierzęta budzą się ze snu

Nie jest tajemnicą, że w Polsce przywitaliśmy już wiosnę i z tego powodu do życia zaczyna budzić się nie tylko flora, lecz również fauna. Dzikie zwierzęta wybudzające się z zimowego snu mogą być głodne, zdezorientowane i częściej pojawiać się w miejscach zamieszkałych przez ludzi, w poszukiwaniu jedzenia. Z tego powodu zaleca się zachowanie ostrożności i wybieranie sprawdzonych, przeznaczonych dla turystów szlaków.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: