W tych europejskich miastach gwarantowane szaleństwo do białego rana. W topce również Polska [RANKING]

Czy w Europie można się dobrze bawić? Oczywiście, że tak. Powstał nawet ranking najbardziej imprezowych miast, gdzie muzyka nigdy nie cichnie, a ludziom uśmiech nie schodzi z twarzy. W zestawieniu doceniono również dwa polskie miasta.

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią ludzi nachodzi większa ochota na wychodzenie z domu i zabawę ze znajomymi. Stworzono nawet ranking najbardziej imprezowych miast w całej Europie. Wśród słynnych stolic i kurortów znalazły się dwa polskie miasta. Jedno z nich załapało się do najlepszej piątki, drugie, czyli Warszawa do najlepszej dziesiątki. Jak wygląda reszta zestawienia?

Rachunki przygniatają hotelarzy Hotelarze toną w długach. "Wszyscy zarabiają, a my pracujemy jak niewolnicy"

Kraków

Topową piątkę otwiera Kraków. Stolica Małopolski skradła serca imprezowiczom przede wszystkim Starówką, gdzie nie brakuje ogródków piwnych, barów i modnych klubów. Najlepiej bawią się tam studenci, jednakże niezależnie od wieku w Krakowie imprezować może każdy i to w otoczeniu zabytkowych budynków miasta.

Praga 

Najładniejsza europejska stolica, choć kojarzy się głównie z zabytkową i zachwycającą architekturą jest również bardzo imprezowym miastem. Znajduje się tam cała masa dyskotek, barów, a nawet klubów ze striptizem. Dzięki temu zróżnicowaniu każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz wideo Urodzinowa impreza w stylu Harry'ego Pottera? "Wyszło sztosowo"

Walencja

Położona nad brzegiem Hiszpanii Walencja to doskonałe miejsce na nadmorskie imprezy i wakacyjne szaleństwo. Nocą miejsce to tętni życiem, a z każdego baru wydobywa się głośna muzyka. Walencja to miasto uniwersyteckie, stąd dyskoteki, kluby i puby wypełnione są studentami bawiącymi się do białego rana.

Madryt

Stolica Hiszpanii kusi turystów nie tylko mnogością atrakcji i piękną architekturą. Gdy zachodzi słońce Madryt zamienia się w imprezowy raj. Z hucznego, nocnego życia słyną niektóre dzielnice miasta np. Calle Huertas czy typowo studenckie Arguelles i Moncloa, gdzie roi się od barów z piwem i klubów.

Lizbona

Nikogo nie powinno dziwić zaszczytne pierwsze miejsce stolicy Portugalii. To miasto tętni życiem w dzień i w nocy, a zabawa nigdy się nie kończy. Co ciekawe w całym mieście znajduje się niemal 60 klubów i 35 barów, dzięki czemu każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

'Najłatwiejsza praca na świecie' do wzięcia. Wyspa Aruba "Najłatwiejsza praca na świecie" do wzięcia. Rajska wyspa szuka ochotnika

Więcej o: