Gdzie na majówkę? To tanie miejsce bez dzikich tłumów potrafi skraść serce. Nie sposób się tu nudzić

Gdzie na majówkę? Z pewnością nad dogodnym kierunkiem zastanawia się wielu Polaków. Niektórzy mają jednak już dość tłumów i chcą odpuścić sobie wypoczynek w Tatrach czy nad Bałtykiem. Prezentujemy więc doskonałą alternatywę majówkowego wyjazdu.

Polacy coraz częściej szukają miejsc, w których mogą wypocząć z dala od turystycznego zgiełku. Doskonałą propozycją jest więc majówka w województwie świętokrzyskim. Regionie przepełnionym różnorodnymi atrakcji dla małych i dużych. Podpowiadamy, gdzie warto pójść i co zobaczyć.

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Gdzie na majówkę? Województwo świętokrzyskie to strzał w dziesiątkę

Województwo świętokrzyskie to doskonały wybór jeśli chcemy uniknąć tłumów. O każdej porze roku jest tam co robić. Przede wszystkim warto wybrać się pieszo na Łysą Górę - górę z klasztorem, która owiana jest licznymi tajemnicami. Znana jest również jako Łysiec, Święty Łysiec oraz Święty Krzyż. Wzniesienie jest drugim najwyższym szczytem w Górach Świętokrzyskich i mierzy 594 m n.p.m.

Niezwykły spektakl na niebie do zaobserwowania gołym okiem Niezwykły spektakl na niebie już wkrótce. Obserwacja wymaga przygotowań

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli lubimy piesze wędrówki, możemy wybrać się którąś z górskich tras. Do zdobycia najwyższego szczyty - Łysicy mierzącej 614 m n.p.m - nie potrzeba wyjątkowych umiejętności, a zaledwie trochę kondycji.

Lotnisko (zdjęcie ilustracyjne) Planujesz przekraczanie granicy? Uważaj. Z tym dokumentem ci się nie uda

Góry Świętokrzyskie - co warto zobaczyć? To najciekawsze atrakcje

Jeśli chcemy wybrać się w Góry Świętokrzyskie, warto zatrzymać się w Kielcach, by odwiedzić m.in.  XVII-wieczny Pałac Biskupów Krakowskich, Muzeum Zabawy i Zabawek czy Energetyczne Centrum Nauki. Nie sposób nie odwiedzić też Kadzielni i wybrać się na przejażdżkę tyrolką. Warto też wybrać się do Chęcin gdzie możemy zobaczyć ruiny zamku królewskiego, a w jej pobliżu Jaskinię Raj i Centrum Neandertalczyka. Warto wybrać się też do Ujazdu, by na własne oczy zobaczyć niepowtarzalne ruiny Pałacu Krzyżtopór, który był największą budowlą pałacową w Europie, przed powstaniem Wersalu.

Więcej o: