City break w Polsce? Te trzy miasta są pełne atrakcji. Idealnie nadadzą się na urlop na majówkę!

Jednodniowy wypad w gronie rodziny lub przyjaciół to świetna alternatywa na ciekawe spędzenie czasu. Jeśli nie macie pomysłu, proponujemy trzy ciekawe miasta na Śląsku. Mają wiele do zaoferowania. Przepiękna palmiarnia, czy zamki sprawią, że city break będzie wyjątkowo udany.
Zobacz wideo Ku przestrodze. Pieszy zderzył się z autobusem

Wiosna i ciepłe dni zachęcają do wyjazdów. Dlatego coraz częściej zastanawiamy się dokąd wyjechać, aby oderwać się od codzienności. Jednak, aby odpocząć, nie trzeba od razu planować długich wakacji. Wystarczy jednodniowy city break.

Jednodniowy wypad, czyli co ciekawego skrywa Śląsk

Planując wyjazd na weekend, czy choćby na jeden dzień najczęściej wybieramy Zakopane lub okoliczne miejscowości. Jednak Śląsk także skrywa wiele ciekawych miejsc. Dlatego przeanalizujemy trzy miasta, do których warto wyskoczyć, aby odpocząć.

Gliwice, położone nieopodal Katowic przyciągają wielu turystów zarówno z Polski jak i z Niemiec. Piękny rynek z czasu średniowiecza i ratusz z fontanną. Nieopodal starówki znajduje się Ratusz i Dom Plastyka wybudowany po II wojnie światowej.

Atrakcją tego miasta jest także wyjątkowa palmiarnia. Wewnątrz obiektu znajdziemy wiele pięknej tropikalnej roślinności, sukulenty i pawilon akwarystyczny. Miłośnikom historii spodoba się zamek w Gliwicach wybudowany w połowie XIV wieku.

 
 

Śląskie perełki, czyli zamek w Pszczynie

Śląsk może pochwalić się także innym miejscem pełnym historii. Zamek w Pszczynie to piękny obiekt. Udokumentowane początki twierdzy sięgają połowy XV wieku. Na przełomie XV i XVI wieku zamkiem władali księża cieszyńscy. Z biegiem czasu trafiał w różne ręce, a dziś podziwiają go liczni turyści.

Na zwiedzających czekają liczne wystawy, czy ekspozycje. Wędrując po korytarzach, możemy poczuć się jak dawni książęta i mieszkańcy twierdzy. Wyjątkowe wnętrza, Sala im. Księcia Józefa Poniatowskiego oraz galerie portretów przenoszą w inny świat.

 
 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Coś optymistycznego, czyli Dworzec Dobrych Myśli

Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest Dworzec Dobrych Myśli w Ustroniu. To nic innego jak wystawa lalek i misiów, znajdująca się w budynku zabytkowego dworca kolejowego. Dzieci wędrujące po obiekcie zobaczą ponad 600 lalek typu barbie oraz 11 tysięcy pluszaków.

Taka wycieczka spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Miś Uszatek, czy Kolargol przywołają dawne wspomnienia z codziennych wieczorynek.

 
Więcej o: