Książę William i Kate niespodziewanie odwiedzą dziś Polskę. Cel podróży jest zaskakujący!

Według nieoficjalnych doniesień książę William i księżna Kate już dzisiaj o godzinie 13.00 wylądują w Polsce. Delegacja rodziny królewskiej ma cel militarny - royalsi odwiedzą żołnierzy stacjonujących pod Rzeszowem. Szczegóły podróży oraz informacja na temat osób znajdujących się na pokładzie jest jednak tajna.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Już dzisiaj, 22 marca między godziną 13:00 a 14:00 na jednym z polskich lotnisk wyląduje królewski samolot z Księciem Williamem i Księżną Kate. Cel podróży rodziny królewskiej początkowo był nieznany, jednak według nieoficjalnych informacji wiadomo, że chodzi o odwiedziny stacjonujących w Rzeszowie brytyjskich żołnierzy. 

WAŻNE Nieoficjalnie: William i Kate przylecą do Polski. Mają odwiedzić żołnierzy

Książę William i Kate odbędą delegację w Polsce 

Początkowo media informowały o zjawieniu się w naszym kraju starszego syna Karola III wraz z żoną. Teraz jednak wiemy, że skład reprezentacji Wielkiej Brytanii owiany jest tajemnicą. Brytyjska delegacja prawdopodobnie odwiedzi punkty: Medevac Hub Jasionka, czyli medyczne centrum tranzytowe pod miastem, oraz jednostkę wojskową w Rzeszowie, gdzie stacjonują brytyjscy żołnierze. Jak donosi "Fakt" pierwsze spotkanie jest zaplanowane na godz. 14.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że ich samolot wczesnym popołudniem wyląduje na lotnisku w Jasionce pod Rzeszowem. Księżna Kate i książę William, mają zostać przywitani przez przedstawicieli polskiego rządu.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William z wizytą w Irlandii. Tak się prezentowali

Niezapowiedziane odwiedziny członków brytyjskiej rodziny królewskiej 

Jak donosi eska.pl, przedstawiciele rodziny królewskiej mają zamiar odwiedzić stacjonujących w naszym kraju rodaków. Spotkają się z żołnierzami brytyjskiej armii, stacjonującymi na Podkarpaciu. Jednak pierwszą osobą, która powita Williama i Kate będzie minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. Niestety szczegółowe informacje dotyczące spotkań z innymi członkami rządu są na ten moment utajnione. 

Brytyjscy żołnierze z pułku Queen's Royal Hussars stacjonują na Podkarpaciu, co pozwala na zacieśnienie współpracy Polski z Wielką Brytanią. To właśnie tam obywatele UK mają szansę brać udział w licznych szkoleniach, ćwiczeniach oraz zapoznać się z tradycją czy wartościami obywateli innego kraju. 

Książę Harry Kontrowersyjne słowa księcia Harry'ego o zabitych w Afganistanie

Więcej o: